Astroloģija

UZ SĀKUMA LAPU

Astroloģija, zodiaki, horoskopi

Neliels pamats par astroloģijas metodi.

Šajā lapas sadaļā atrodas:

 1. Ieskats par planētām.
 2. Mēness fāzes
 3. Saules un mēness aptumsumi
 4. Astroloģijas virzieni
 5. Kā planētas ietekmē tavu temperamentu?
 6. Personas, kas devušas nozīmīgu ieguldījumu astroloģijā.

Astroloģija, zodiaki, horoskopi

Ieskats par planētām.

Visumā ir daudz planētas un dažas no tām ietekmē arī mūsu ikdienu. Astroloģija ir tā zinātne, kas pēta un skaidro to saikni ar cilvēkiem un to dzimšanas datiem. Jo planēta ir tuvāk, jo tā ir personīgāka un vairāk jūtama.

Tuvākie ir spīdekļi, jeb SAULE un MĒNESS

Tad tuvās planētas, jeb MERKURS, VENĒRA un MARSS

Tad tālākas, jeb saucamās sociālās planētas, kas ir JUPITERS un SATURNS

Un beigās ļoti tālās, kas ir lēnas, bet tomēr astroloģijā to ietekme tiek apskatīta, un tās ir NEPTŪNS, URĀNS un PLUTONS.

SAULE /// simboliski kā cipars 1

Saule ir sistēmas centrs un raksturo cilvēka kodolu. Tā raksturo patieso “es”, kas saistās ar cilvēka personību, vitalitāti un aktivitāti. Galvenā zīme, kuru kā pirmo raksturo astroloģijā, ikdienā bieži asociējas ar horoskopa zīmi.

MĒNESS /// simboliski kā cipars 2

Mēness ir spīdeklis, kas ietekmē cilvēka emocionālo pusi, emocionālās vajadzības, sniedz informāciju par cilvēka spējām adaptēties . Tieši mēness, tā fāzes, dienas un atrašanās noteiktā zīmē, parāda dienas galvenās iezīmes, ko sajūt cilvēki. Vērot sevi un vērot dabu. Viss saskaņā.

Atslēgas vārdi: emocionālas reakcijas, jūtas, instinkti, svārstības, uztveres spēja, pārdomas, ieradumi, bērnība, atbildes reakcija, cikli, māte, mātes instinkti, pagātne, senču mantojums, zemapziņa, garastāvoklis.

MERKURS /// simboliski kā cipars 5

Tas ir komunikācijas princips. Ja Merkurs jūtas labi, tad domas un sarunas rosīsies. Tas atbild arī par informāciju, cilvēka domāšanas un komunikācijas veidu, tehnikām, kā arī dažādu veidu dokumentiem. Cilvēki ļoti to izjūt tieši retrogrādā laikā.

Atslēgas vārdi: komunikācija, ceļojumi, mācīšanās, zināšanas, prāts, domas, pamatojums, loģika, daiļrunība, uztvere, viltība, koordinācija, intelekts, rakstīšana, runāšana, tenkas, ass prāts, apķērība, krāpšana, atjautība, izteiksmība, atmiņa.

VENĒRA /// simboliski kā cipars 6

Mīlas dieviete un baudas karaliene. Tā ir planēta, kas ļauj mums just, vēlēties un iegūt, norāda, kas mums patīk. Skar gan baudu, gan naudu, gan gaumi. Viss atkarīgs no zīmes, intensitātes un saiknes ar citām planētām.

Atslēgas vārdi: radniecība, mīlestība, iekāre, sabiedriskums, estētiskums, pievilcība, erotika, sievišķā seksualitāte, harmonija, šarms, iedomība, intimitāte, sāncensība, skaistums, nenovīdība, pateicība, jutekliskums, baudkāre.

MARSS /// simboliski kā cipars 9

Kareivīgākā un vīrišķīgākā planēta, kas simbolizē rīcību un drosmi. Tā ir atbildīga par transportiem un lielajām tehnikām. Visvairāk jūtams notikumos, kas saistās ar vīrišķo dabu.

Atslēgas vārdi: griba, rīcība, apliecināšana, agresija, vīrišķība, pašsaglabāšanās, iekāre, kaislība, vīrišķā seksualitāte, enerģija, karstums, dusmas, nemiers, niknums, mačisms, sparīgums, nepacietība, dedzīgums.

JUPITERS /// simboliski kā cipars 3

Lielais labvēlis, kas ceļ mūsu vīzijas un sapņus. Planēta, kas palīdz izaugsmei, attīstībai, pilnveidei, pasaules apceļošanai un izzināšanai. Attaisnosies ikdienas labvēlīgās attiecības, dod mums labvēlīgas iespējas.

Atslēgas vārdi: paplašināšanās, optimisms, veiksme, ticība, filosofija, rituāls, cerība, zināšanas, pārmērība, pārpilnība, ceļošana, inflācija, radoša vizualizēšana, dāsnums, zudumi, bagātība, devīgums, sirdsapziņa.

SATURNS /// simboliski kā cipars 8

Astroloģijā Saturns ir pazīstams kā karmisko uzdevuma vadītājs, tā ir ierobežojumu, atbildības, struktūras, pacietības, brieduma un sasniegumu planēta. Ja virzās pacietīgi, bez steigas un pēc noteikumiem, viss ir iespējams.

Atslēgas vārdi: ierobežojumi, kontrole, konsolidācija, struktūra, robežas, taupība, saglabāšana, spēks, disciplīna, virziens, gudrība, izturība, karma, ēna, sevis nosodīšana, laiks, bailes, noliegums, gudrība, atbilstība, mentors.

Simboliski 4 un 7 nav piedēvēti kādām no minētajām planētām, bet gan debesu punktiem, kas ir ziemeļu mezgls un dienvidu mezgls. Praktiskais un dvēseliskais.

URĀNS

Brīvību visiem un visur. Planēta, kas grib atbrīvoties no visiem ierobežojumiem. Radīt savu sistēmu. Te viss ir neprognozējams un vēl pastiprinātā līmenī. Radīt jaunas novitātes un attīstīt līdz nepazīšanai. Merkura augstākā oktāva.

Atslēgas vārdi: haoss, pārmaiņas, vibrācija, oriģinalitāte, neparedzamība, nepakļaušanās, novirze no normas, revolūcija, sacelšanās, augstākais saprāts, intuīcija, pārvaldības, atbrīvošana, pētniecība, sabrukums, ģēnijs, izgudrojums, tehnoloģija.

NEPTŪNS

Sapņi, ilūzijas, radošums un aizmirstība. Plūst bezrūpīgi pa straumi. Planētas ietekmē paaugstinās jūtīgums un saasinās uztveres spējas, aizvedot mūs uz sapņu pasauli un vilinot uz neierobežotajām iespējām. Venēras augstākā oktāva.

Atslēgas vārdi: neierobežotība, likvidēšana, iedvesma, ilūzija, ekstāze, romantiska mīlestība, bēgšana no īstenības, apgaismība, atkarība, nenoteiktība, šarms, maldināšana, misticisms, sairšana, ietekmējamība, neskaidrība, vaina, neatvairāmais, upurēšana, greznība.

PLUTONS

Transformēšanās, evolūcija un melno domu iznešana uz āru. Planētas uzdevums ir kaut ko atņemt un celt augšā pilnīgi citā gaismā – neatrisinātās dusmas, greizsirdību, skaudību un citus mošķus. Labi, ka planēta ir tālu un ikdienā reti jūtama. Marsa augstākā oktāva.

Atslēgas vārdi: vara, varmācība, piedzimšana-nāve-atdzimšana, iznīcināšana, tabu, piesārņojums, pārmaiņas, gāšana, apsēstība, piespiešana, zemapziņa, bojāeja, diktators, orgasms, reliģiska satura sarunas, psihoanalīze.

Astroloģija ir milzīga zinātne, kas var papildināt arī numeroloģiju. Tās pamati var noderēt gan ikdienā, gan plānošanā, gan daudz un dažādu lietu padziļinātākai izzināšanai.

Astroloģija, zodiaki, horoskopi

Mēness fāzes.

Atkarībā no mēness atrašanās vietas no Saules un Zemes, ir izteiktas 4 fāzes, kas ietekmē cilvēka dabiskos procesus un to veiktspēju. Kad mēness pie debesīm nav redzams, tad tam uz cilvēkiem ir praktiski vismazākā ietekme, bet, kad pie debesīm redzam tā saucamo „lielo bumbu”, tad arī enerģija dabā un cilvēkos ir daudz spēcīgāka, un tad ietekme uz mums ir daudz spēcīgāka.

Jauns mēness.

Jauns Mēness (pirmā Mēness fāze – no 1. līdz 7. / 8. Mēness dienai)

Tas ir laiks, kad Saule, Mēness un Zeme atrodas vienā līnijā un Saules apgaismotā Mēness daļa nav redzama. Tas ir mazākas aktivitātes laiks, enerģija ir iztērēta. Iespējams atslābums, emocionālā nestabilitāte (vēlēšanās pabūt vienatnē, pesimisms, depresija), veselības pasliktināšanās. Jauns mēness ir arī sevis izzināšanas laiks.

Lietas, ko varam darīt sākoties jaunam mēnesim:

 • Sastādīt vēlmju sarakstu
 • Sastādīt dietas plānu.
 • Izmainīt imidžu
 • Atjaunot garderobi
 • Slēgt izdevīgus līgumus
 • Atteikties no alkohola
 • Vairāk laika paredzēt atpūtai
 • u.c.

Tas ir pats veiksmīgākais laiks, lai tiktu galā ar sliktiem ieradumiem. Pirmais solis ir tos identificēt.

Augošs mēness

Pirmais ceturksnis (otrā Mēness fāze – no 7. / 8. līdz 15. Mēness dienai)

Šajā laikā Saules apgaismotā Mēness daļa redzama kā pusaplis ar izliekumu uz labo pusi, kas raksturo paplašināšanās procesus. Labvēlīgs laiks aktīvai darbībai, jaunu projektu uzsākšanai. Taču tas ir saspringts laiks, tāpēc ieteicams izvairīties no pārmērīgas fiziskās slodzes, pievērsties organisma attīrīšanai.

Lietas, ko varam darīt sākoties augošam mēnesim:

 • Uzsākt un darīt visu, kur kaut ko vajag iegūt
 • Organizēt veselības uzņemšanas kūres
 • Darboties pie ieplānotā
 • Uzņemt maksimālās devas vitamīniem
 • Izvairīties no pārēšanās, jo labi iet labumā
 • Sēt un stādīt to, kas aug uz augšu
 • u.c.

Tas ir pats veiksmīgākais laiks, lai audzētu iesēto, attīstītu ieplānoto.

Pilnmēness

Pilnmēness (trešā Mēness fāze – no 15. līdz 22. / 23. Mēness dienai)

Mēness ir maksimāli attālinājies no Saules, un Saules apgaismotā Mēness daļa redzama pilnībā. To var raksturot kā savdabīgu Mēness un Saules (garīgā un fiziskā) konfrontāciju. Šajā laikā cilvēks var būt emocionāli nestabils – pārlieku enerģisks, grūti prognozējams un nesavaldīgs. Iespējama organisma fizioloģisko procesu aktivizēšanās, slimību saasināšanās. Taču tas ir labvēlīgs laiks pārdrošu un spilgtu radošo ieceru izpausmei. Vērojama pāreja no enerģijas uzkrāšanas uz tās aktīvu patērēšanu – iespēja saskatīt un risināt dažādas situācijas bez liekām ilūzijām. Ieteicams atturēties no pārmērīgas slodzes un pievērsties mierīgām ikdienas lietām.

Lietas, ko varam darīt sākoties pilnam mēnesim:

 • Maksimāli izvairīties no strīdiem un agresijas
 • Izmantot dabas doto spēku sev un apkārtējiem par labu
 • Darboties radoši un aktīvi
 • Dzert vairāk ūdens, jo mēness ir cieši saistīts ar ūdeni.
 • Pēc iespējas vairāk laika pavadīt brīvā dabā, īpaši pie ūdeņiem
 • Relaksēties ūdeņos, vannā vai baseinā
 • Nieku dēļ nedusmoties un neiesaistīties konfliktos,
 • Izvairīties no liekiem darbiem, kas prasa paaugstinātu spriedzi,
 • Nepieņemt lielus, nozīmīgus atbildīgus lēmumus.
 • Neieplānot ķirurģiskas un sarežģītas kosmētiskās procedūras,
 • u.c.

Tas ir pats veiksmīgākais laiks, lai sakrāto enerģiju maksimāli lietderīgi iztērētu.

Dilstošs mēness

Pēdējais ceturksnis (ceturtā Mēness fāze – no 22. / 23. līdz 30. Mēness dienai)

Šajā laikā palielinās Mēness un Saules kopējā gravitācija un Saules apgaismotā Mēness daļa redzama kā pusaplis ar izliekumu uz kreiso pusi. Iespējama vispārēja aktivitātes pazemināšanās. Ieteicams pabeigt uzsāktos darbus, atturēties no fiziskās pārslodzes, pievērsties organisma attīrīšanai un atbrīvoties no veselībai kaitīgiem ieradumiem.

Lietas, ko varam darīt sākoties dilstošam mēnesim:

 • vairāk piedomāt pie ēšanas, atslodzes un detox
 • atbrīvoties no nevajadzīgām mantām un lietām
 • veikt skaistumkopšanas procedūraa, kas paredzētas, lai no kaut kā tiktu vaļā
 • atdotu parādus un sakārtotu iesāktās finanses
 • pārskatītu un sakārtotu savas drēbes, mantas, mājas un darba lietas
 • veikt ģenerāltīrīšanu mājās un darbos
 • darīt visu, ko grib pabeigt un pielikt punktu
 • uc.

Tas ir pats veiksmīgākais laiks, lai no kaut kā atbrīvotos un pabeigtu iesākto.

Astroloģija, zodiaki, horoskopi

Saules un mēness aptumsumi.

Mēness aptumsums

Mēness aptumsums var būt pilnmēness laikā, bet ne katru pilnmēnesi. Atkarībā no Saules, Mēness un Zemes izvietojuma Mēness aptumsuma ilgums, kā arī Mēness diska nokrāsas spilgtums var būt dažāds. Tad, kad Mēness nokļūst Zemes ēnā, ko šķērso apmēram stundas laikā, tas iegūst tumši sarkanu (bordosarkanu) nokrāsu. Parasti gada laikā mēdz būt divi Mēness aptumsumi. Jo vairāk Mēness aptumsumu gadā (maksimālais skaits ir septiņi aptumsumi gadā), jo skaitās, ka grūtāk cilvēkiem kopumā saglabāt savu iekšējo stabilitāti, taču vieglāk atklāt savus trūkumus un nepilnības. Aptumsuma ietekme var saglabāties arī pēc paša aptumsuma.

Mēness aptumsums var būt pilnīgs vai daļējs, kad Zemes ēna pilnībā vai daļēji aizsedz Mēnesi. Šo aptumsumu iedarbība arī ir dažāda. Pilna aptumsuma ietekme ir plašāka un vispārēja nekā daļēja aptumsuma ietekme. Attiecīgi pilnīgais vairāk attiecas kopumā uz visiem cilvēkiem, bet daļējais vairāk attiecas konkrēti uz katru cilvēku atsevišķi. Viss atkarīgs no tā, kādā zīmē un vietā atradās mēness viņa dzimšanas brīdī. Mēness aptumsuma ietekme, protams, ir atkarīga arī no planētu izvietojuma un tā, kurā no Zodiaka zīmēm aptumsuma brīdī atrodas Mēness.

Mēness vairāk ir saistīts ar sievišķo enerģiju, tāpēc arī Mēness aptumsums vairāk ietekmē sievietes un bērnus. Vismazāk Mēness aptumsums ietekmē līdzsvarotus cilvēkus. Mēness aptumsums skaitās, kā “laiks bez Mēness”.

Šajā laikā:

 • aptumsums zināmā mērā atslogo no pārmērīga iekšējā jūtīguma un emocionalitātes, taču pārslogo racionālo domāšanu.
 • vairāk iespējams pieļaut kļūdas, ko nosaka loģika un aprēķins.
 • jo labsirdīgāks, līdzcietīgāks un sirsnīgāks cilvēks, jo mazāk iespēju pieļaut kļūdas.
 • cilvēks var atbrīvoties no iekšējiem zemapziņas faktoriem, kas traucē produktīvu dzīves virzību.
 • ieteicama attīrīšanās jeb atbrīvošanās no visa liekā, nevajadzīgā, traucējošā un kaitīgā.

Cilvēka izjūtas šajā laikā norāda uz to, kam jāpievērš uzmanība, lai veidotu un uzturētu iekšējo harmoniju.

Saules aptumsums

Saules aptumsums notiek tad, kad Mēness atrodas starp Zemi un Sauli un aizsedz Saules disku. Tas nozīmē, ka Saules aptumsums iespējams tikai jaunmēness fāzē, (Mēness aptumsums – pilnmēness fāzē). Aptumsumi nenotiek katrā jaunā vai pilnā mēnesī.

Lai arī Latvijā tas nav redzams, tomēr sajust to var. Tas neattieksies uz visiem vienādi. Cits jūtīgāks, cits mazāk.

Saules aptumsums simboliski saistās ar gaismas un radošo procesu panīkumu, mēs it kā sēžam tumsā un kaut kam līdz galam nepietiek enerģijas. Tas var saasināt kādas veselības problēmas un radīt lielāku enerģijas trūkumu, kas jau tā ir raksturīgs Jaunmēness periodam. Var rasties grūtības ar sevis parādīšanu pareizā gaismā, dažādām prezentācijām, kādu jaunu darbu uzsākšanu, publisku uzstāšanos u.t.t. Var teikt tā, ka cilvēks simboliski atrodas ēnā, vai varam tikt tur iemesti (izgāšanās, nomelnošana, atmešana atpakaļ sākumpunktā u.t.t.).

Jāatceras, ka mēs katrs esam unikāli, ar saviem dzimšanas datiem, tādēļ arī Saules aptumsums mūs ietekmē atšķirīgi. Ja nav individuālu akcentu, tad arī Saules aptumsums to būtiski neietekmēs. Fonā tomēr tas būs, tāpēc jaunus darbus šajā laikā labāk neuzsākt, tiem ķersimies klāt ne ātrāk kā pēc nedēļas. Tikmēr varam visu rūpīgi izplānot un vizualizēt.

Tiek uzskatīts, ka notikumi šajā laikā ir saistīti ar karmas atstrādāšanu, kā arī ar kādu īpašu mācību apgūšanu mūsu dzīvē.

Astroloģija, zodiaki, horoskopi

Astroloģijas virzieni.

Natālā astroloģija – pēta, analizē un nosaka visu, kas saistīts ar cilvēku un viņa likteni. Tā atklāj cilvēka raksturu, temperamentu, tikumus un atšķirīgās iezīmes, viņa intelektu, talantus un spējas, noslieces un intereses, profesionālo orientāciju, specialitāti pēc aicinājuma, augšupeju pa karjeras kāpnēm, profesijas vai specialitātes maiņu. Tā pasaka priekšā, kuri darījumi būs veiksmīgi, kuri ne, vai gaidāma dzīvesvietas maiņa, ceļojumi. Šis astroloģijas virziens pareģo arī precības, laulības dzīvi, bērnus. Natālajā astroloģijā ir uzkrātas zinības arī par cilvēka materiālo stāvokli, garīgās attīstības līmeni, viņa draugiem un paziņām, mīlestības dzīvi, dažādiem noslēpumiem. Šajā jomā arī ietilpst cilvēka veselība, iespējamās slimības, organisma vājās vietas utt. Natālais horoskops ir mūsu potenciāls. Tas katram cilvēkam ir unikāls.

Mundānā astroloģija – sākotnējais astroloģijas veids, ko izmantoja pasaules notikumu, politiķu un nāciju, bet ne indivīdu izpētē. Mundānā astroloģija aplūko un analizē kosmisko faktoru ietekmi uz tautām, nācijām, ciltīm, atsevišķām pilsētām, valstīm un kontinentiem. Ar mundānās astroloģijas palīdzību krietni vien iepriekš tika pareģota Lielā franču revolūcija un revolūcija Krievijā, finanšu bums ASV 1907. gadā, lielā ekonomiskā krīze 1933. gadā. Pirmā un Otrā pasaules kara rezultāts un daudzi citi lieli notikumi.

Finanšu un biznesa astroloģija – virziens, kas parāda vai persona ir spējīga darboties darījuma pasaulē un tieši kādā jomā. Horoskops var tikt sastādīts uzņēmumam, sabiedriskai organizācijai, biedrībai u.c., lai noskaidrotu ar ko nodarboties, sastādītu prognozes, tālāko sadarbību, situācijas pirms un pēc darījuma noslēgšanas.

Medicīnas astroloģija – mācība par planētu ietekmi uz cilvēka veselību. Jau pats nosaukums „medicīnas astroloģija” izsaka savu būtību: tā lietojama gan diagnostikā, gan ārstēšanā, gan nosakot operāciju un profilaktiskus pasākumus, gan somatiskām, gan psihiskām slimībām. Savulaik medicīnas tēvs Hipokrats teicis: „Neviens ārsts nevar veiksmīgi lietot medicīnas zinības, ja viņš neko nezina par astroloģiju”.

Elektīvā astroloģija – tā ir māksla izvēlēties konkrētu laiku nepieciešamajai darbībai (uzņēmuma dibināšana, laulības, darba uzsākšana u.c.).

Horārā astroloģija – māksla saņemt konkrētas atbildes uz konkrētiem jautājumiem no astroloģiskā kartes, kas tiek izveidota uz jautājuma uzdošanas brīdi. Tā ir ātra, efektīva metode, kas dod tiešus uz pārbaudāmas atbildes uz jautājumiem”. Parasti atbilde nesatur sevī vairāk kā dažus teikumus. Tā prognozē un metagnozē kāda notikuma iznākumu vai norises laiku, īpaši, ja tam jānotiek saskaņā ar dzimšanas horoskopa karti, izmantojot dažādas astroprognozes metodes.

Psiholoģiskā astroloģija – termins „astropsiholoģija” ir trīs grieķu vārdu sintēze: „zvaigznes” + „dvēsele”+ „zināšanas” – zināšanas par kosmisko procesu ietekmi uz cilvēka pašsajūtu un garastāvokli, no kuriem būtiski atkarīgi arī ikdienas darbi, un cilvēka dzīves ceļš. Izprast sevi tas noteikti būs katra cilvēka uzdevumus, jo tikai tā mēs sapratīsim ko, kam, kāpēc un kur mums kas ir jādara. Izprotot sevi arī vieglāk varam izprast un saprast citus.

Agrārā (lauksaimniecības) astroloģija – viens no senākiem astroloģijas zinātnes atzariem. Iesaka kad un ko sēt vai stādīt. Fermeri un dārzkopji līdz šodienai izmanto mēness fāzes. Viņiem pat galvā neienāk, ka tas pieder pie astroloģijas, tas arī ir viens no pamatprincipiem, kas tiek izmantots.

Meteoroloģiskā astroloģija – pēta sakarības starp dažādiem kosmiskiem faktoriem un klimata veidošanu uz Zemes, laika apstākļiem dažādās vietās un iespējamās dabas kataklizmas. Meteoroloģiskā astroloģija (viena no Mundānās astroloģijas sadaļām) – „kādreiz laika prognozes bija populārākā mundānās astroloģijas sadaļa, savukārt šodienas astrologi ar šo astroloģijas veidu gandrīz nenodarbojas.” Atslēga, lai prognozētu laika apstākļus ir sekojoša – fundamentāls zīmju sadalījums dažādās kombinācijās – karstas un aukstas, mitras un sausas. Laika apstākļiem tas ir ļoti svarīgi.

Hronobioloģiskā astroloģija – pēta bioritmus, kas darbojas dabā – dzīvajā matērijā, arī cilvēku šūnu bioloģiskajā līmenī. „Hronobiologs” – mediķis, kas pēta bioritmus, kas piemīt dzīvajai matērijai – arī cilvēkam, gan organisma un orgānu, gan šūnu bioloģiskajā līmenī. Palīdzēdams slimniekam izvēlēties atbilstīgus ārstniecības līdzekļus, ieteic, kad tos vislabāk lietot, brīdina, par iespējamas slimības atkārtošanos (progresēšanu).

Astroloģijas virzienu materiāls sagatavots izmantojos šādus avotus:

 • Zeltkalne B. Mazā enciklopēdija. Astroloģija, Alvīne un Alberts, 240.lpp.
 • Māršals P. Pasaules astroloģijas vēsture. SIA Dienas grāmata, 2011. – 512.lpp.
 • Фроули Д. Учебник хорарной астрологии. Москва: Мир Урании, 2010,- 471.стр.
 • Фроули Д. Подлинная астрология. Москва: Мир Урании, 2010,- 346.стр.

Astroloģija, zodiaki, horoskopi

Kā planētas ietekmē tavu temperamentu?

“Tantra māca: nedzīvo apspiestu dzīvi, jo tad tu nedzīvo vispār. Dzīvo izpaužoties, radoši, priekpilni. Dzīvo tā, kā Dievs tev ir vēlējis, dzīvo dabiski!” teicis Osho. Un dzīvot dabiski nozīmē – dzīvot atbilstoši savai būtībai. Kā tas parādās tavā astroloģiskajā kartē?

Astroloģijā cilvēka temperamentu raksturo četras stihijas – Uguns (Auns, Lauva, Strēlnieks), Gaiss (Dvīņi, Svari, Ūdensvīrs), Zeme (Vērsis, Jaunava, Mežāzis) un Ūdens (Vēzis, Skorpions, Zivis).

Stihijas iedalās vīrišķajās (aktīvās) – Uguns un Gaiss, un sievišķajās (pasīvās) – Zeme un Ūdens.

Cilvēki, kuru horoskopā vairākums planētu (īpaši personīgās – Saule, Mēness, Merkurs, Venera un Marss) atrodas vīrišķajās zīmēs, arī dzīvē būs aktīvākas un neatkarīgākas, vairāk uzdrīkstēsies un nebaidīsies riskēt. Un otrādi – tie, kuru horoskopā dominēs sievišķās zīmes, biežāk būs pasīvāki, viņos dominēs nepieciešamība pēc drošības sajūtas.

Savu karti vari izveidot bezmaksasastroloģiskajā rīkā internetā, piemēram, šeit. Saskaiti, kura stihija tavā kartē dominē, un pārliecinies, vai zemāk rakstītais atbilst tam, ko tu zini par sevi*!

Uguns

Raksturīga spēcīga enerģija un aktivitāte, kas liek virzīties uz priekšu. Uguns cilvēki ir patmīlīgi, pašpārliecināti, drosmīgi, vīrišķīgi, aizrautīgi, ambiciozi, dedzīgi, nepacietīgi un pārsteidzīgi. Viņi ir labi organizatori, kas spēj iedvesmot un aizraut citus. Nekad nepaliek nepamanīti, patīk izaicinājums. Parasti “galveno lomu atveidotāji”. Optimisti, entuziasti, kas gatavi līdz galam cīnīties par savu ideju. Droši un pārliecinoši iet uz savu mērķi. Uguns cilvēki ir egocentriski, ar spēcīgi izteiktu “Es” un impulsīvi. Tieši un atklāti. Ar skatu uz nākotni. Ātri atgūstas no grūtībām un nepatikšanām. Dzīvo nākotnē. Līderi. Dāsni. Labi vadītāji un uzņēmēji.

Gaiss

Prāta un savstarpējo kontaktu elements, kam raksturīga spēja apstrādāt lielu informācijas daudzumu. Gaisa cilvēki ir zinātkāri, kustīgi, darbīgi, draudzīgi un nepatstāvīgi. Viņiem svarīga demokrātija un vienlīdzība. Mūžam jauni, pārpilni ar idejām. Ātri uztver jebkuru informāciju un ātri pielāgojas jebkurām pārmaiņām. Asprātīgi. Viegli dibina daudz un dažādus kontaktus, ko prot arī izmantot. Mīl atrasties sabiedrībā, diskutēt, patīk apgūt ko jaunu. Diplomāti. Spēj vairākas lietas darīt vienlaikus, grūtības var sagādāt koncentrēšanās tikai uz vienu lietu. Necieš rutīnu, mīl brīvību. Gaisa cilvēkiem ir vēlme atrasties kustībā un vēlme pēc jauniem iespaidiem. Daudzpusīgi. Bieži darbojas jomās, kas saistītas ar informāciju, konsultēšanu vai transportu.

Zeme

Svarīga ir stabilitāte, pamatīgums un konkrētība. Zemes cilvēki ir praktiski, pacietīgi, konservatīvi, lietišķi, noslēgti, pragmatiski, saprātīgi un reālistiski. Panākumus dzīvē var sasniegt, pateicoties neatlaidībai un izturībai. Viņi izvirza lietderīgus mērķus ar vēlmi iegūt materiālo labklājību, ir apveltīti ar pašdisciplīnu un fizisku izturību. Zemes cilvēkiem nepatiks pārmaiņas un spontānais. Uzticami un noturīgi jūtās. Viņiem svarīgas ir mājas, īpašumi un dzimta. Svarīga materiālā stabilitāte un drošība. Reālistiski skatās uz dzīvi, tic tam, kas ir pierādīts. Ir cieša saikne ar zemi, patiks zemes darbi un bieži ir cilvēki ar “zelta rokām”. Zemes cilvēki ir darītāji, nevis runātāji. Darbosies jomās, kurās sasniedzams taustāms rezultāts.

Ūdens

Jūtīgi, emocionāli, sapņaini, maigi, romantiski ar bagātīgu fantāziju un iztēli. Ūdens cilvēkiem jūtas valda pār prātu, viņi vairāk paļaujas uz savām emocijām, nevis faktiem. Vairāk dzīvo savā iekšējā, nevis ārējā pasaulē un daudz kavējas atmiņās. Piemīt dvēseles smalkums. Ūdens cilvēki ir gādīgi, līdzjūtīgi, izpalīdzīgi, empātiski un viegli iespaidojami, ar spēcīgu intuīciju. Noslēpumaini un nedaudz mistiski. Labi jūtas, saskaroties ar visu neizskaidrojamo un iracionālo. Svarīga emocionālā drošība, savstarpējās attiecības un ģimene. Viņi bieži darbojas jomās, kas saistītas ar mākslu, psiholoģiju un sociālo darbu.

Protams, ar četrām stihijām astroloģiskās kartes izpēte ne tuvu nebeidzas. Ja gribi iemācīties izprast sevi un sev tuvos ir ieteicamas mācības.

* detalizētam personas raksturojumam ir jāanalizē individuālā astroloģiskā karte, kurā tiek ņemti vērā vēl daudz un dažādi citi faktori.

Sadaļu par temperamentiem astroloģijā sagatavoja Kristīne Brauna – Tursa

Astroloģija, zodiaki, horoskopi

Personas, kas devušas nozīmīgu ieguldījumu astroloģijā.

 • Platons(427.-347.g.p.m.ē.) sengrieķu filozofs, nodibināja Atēnās Eiropas filozofijas skolu, kura tika nosaukta par Akadēmiju. Aprēķinājis precesiju-Debess pola pilna apriņķojuma periodu ap Ekliptiku, kas līdzinās 25920 Zemes gadiem. To sauc par Platona gadu jeb Kosmisko gadu. Savos dialogos Platons izskaidro mācību, saskaņā ar kuru kosmosu radījis Dievs, garīgās būtnes vada debesu eņģeļi, planētas – dievi, bet cilvēku nemirstīgām dvēselēm ir īstās mājas debesīs. Kā argumentu Platons minēja faktu, ka to kustība pakļauta stingriem likumiem.
 • Alberts Lielais(Alberts Magnuss 1193-1280), dominikāņu mūks no Ķelnes. Viens no ievērojamākiem viduslaiku zinātniekiem ar enciklopēdiskām zināšanām. Uzrakstījis komentārus gandrīz visiem Aristoteļa darbiem. Pirmais ir izteicis domu, ka bērna attīstību vada visas planētas pēc kārtas. Katra planēta vienu mēnesi formē tai atvēlēto iekšējo orgānu sistēmu. Tādejādi Alberts Lielais atklāja un secināja, ka pataloģija skaidrojuma ar planētu vājumu;
 • Nikolajs Koperniks(1473-1543) – heliocentriskās (ap Sauli centrēto) Saules sistēmas modeļa atklājējs;
 • Johans Millers(1436-1476) – efemerīdu autors;
 • Luka Gauriko,itāļu astrologs, astronoms un matemātiķis kļuva pazīstams ar visai precīzām prognozēm, ko viņš izteicis Mediči dzimtai;
 • Mišels de Nostradams(1503-1566), gaišreģis, „Simtgades” autors, kas pareģoja Eiropas vēstures būtiskus notikumus nākotnē. Viņa vārdu ir dzirdējuši pat tie cilvēki, kuri par astroloģiju vispār neinteresējās. Viņš bija talantīgs ārsts, pravietis un astrologs, kura pareģojumi daudziem liek lauzīt galvu vēl šodien;
 • Frančesko Junktinijs(1523-1580) – astrologs 1581.gadā ar baznīcas atļauju publicēja savu galveno darbu “Speculum astrologiae” jeb Astroloģijas spogulis;
 • Placido de Titisitāļu priesteris, kas nodarbojās ar astroloģiju.Izstrādāja horoskopu māju sistēmu, tiek uzskatīts par mūsdienu horoskopu tēvu;
 • Di Džons(1527-1608) – angļu astrologs, Elizabetes I astrologs;
 • Tiho Brahe(1546-1601) – astrologs, astronoms;
 • Georgs Joahims Retiks,austriešu ārsts, matemātiķis un astrologs, kurš aktīvi propogandēja Kopernika sistēmu un izmantoja to, lai aprēķinātu Kristus Otrās atnākšanas laiku;
 • Filips Aureols Teofasts Bombasts no Hohenheimas(Paracelzs) (1493-1541) šveiciešu-vācu renesanses laika ārsts, botāniķis, alķīmiķis, astrologs un okultists;
 • Frānsis Bēkons(1561-1626) – viens no dabaszinātnes pamatilcējiem, Kopernika jaunās kosmoloģijas aizstāvis;
 • Galileo Galilejs (1564-1642)Itāļu astronoms, astrologs, fiziķis, mehāniķis, kritiķis un viens no eksakto zinātņu pamatlicējiem. Dedzīgs jaunās Kopernika kosmoloģijas aizstāvis;
 • Morens de Vilfranss(1583-1656) – franču astrologs, matemātiķis, iecienīts galma astrologs. Galvenais darbs 26 sējumos “Astrologia Gallica” publicēts 1661. gadā, un ir populārs vēl mūsdienās. Šajā darbā viņš centies modernizēt Ptolemaja astroloģiju atbilstoši17.gs.
 • Jans Glogovčiks,Krakovas (tolaik- Austrumeiropas Astroloģijas centrs), ģeogrāfs, filozofs, astronoms un astrologs, kurš kļuva slavens, prognozējot Mārtiņa Lutera atnākšanu;
 • Jans Brožeks, Krakovas astroloģijas profesors, medicīnas un teoloģijas doktors, kurš bija karaļa Sigismunda III un Vladislava IV padomdevējs;
 • Johanness Keplers(1571-1630) – viens no sava laika slavenākajiem astronomiem un astrologiem, planētu kustības likumu atklājējs. Tā saucamo Keplera likumu. Viņš ticēja, ka planētām un to aspektiem (īpaši savienojumi) ir liels iespaids uz zemes dzīvi. Īpašu uzmanību veltīja aspektu teorijas attīstībai. No viņa sastādītiem horoskopiem slavenākais Valenšteina horoskops. Slavenākie darbi „Kosmogrāfijas noslēpumi (1596), „Jaunā astronomija” (1609), „Pasaules harmonija” (1619), „ Rūdolfa tabulas”.
 • Žans Batists Morins de Vilfranšs(Johans Morins), (1583 – 1656). Slavenā darba „Par determināciju” autors;
 • Benedikts (Baruhs) Spinoza(1632-1677) aizrāvās ar planētu aspektu izstudēšanu un iedarbību komercijā;
 • Īzaks Ņūtons(1643-1727) – astrologs, alķīmiķis, darba „Seno karaļvalstu hronoloģijas labojumi”, „Principia Mathematica” autors;
 • Gotfrīds Vilhelms fon Leibnics(1646-1716), viens no sava laika lielākajiem astrologiem – zinātniekiem. Viņa mācība par meteoroloģiju tiek lietota vēl tagad;
 • Valters Lusts(1771-1832) – daudz strādāja pie horoskopiem un pakāpeniski iemācījās izmantot debesu ķermeņu labvēlību savai advokāta praksei un literārai darbībai;
 • Johans Volfgans Gēte(1749-1832) – labprāt nodarbojās ar astroloģisko praksi. Daudzi viņa darbi uzrakstīti tieši tad, kad labvēlīgu iespaidu uz viņu atstāja debesu spīdekļi;
 • Johans Pfafs(1744-1835) – sarakstīja daudzus darbus astroloģijā. Klaudija Ptolemaja „Tetrabiblos”, tulkojums no grieķu valodas, vāciski joprojām tiek uzskatīts par labāko pasaulē;
 • Bartlets. J.H.(1838-1921) – franču astrologs, mūsdienu astroloģijas aizsācējs Francijā;
 • Sergejs Vronskis(1915-1998) – diplomēts zinātniskās astroloģijas korifejs, Starptautiskās astroloģijas federācijas prezidents, ārsts, homeopāts, biaradioloģijas speciālists un zinātnieks.

Norādīto personu saraksts nav pilnīgs, tika uzskaitīta tikai daļa no nozīmīgākām ar astroloģiju saistītām personībām.
Sadaļu par nozīmīgām personām astroloģijā sagatavoja Kristīne Brauna – Tursa