Kā planētas ietekmē tavu temperamentu?

UZ SĀKUMA LAPU

Astroloģija. Horoskopi. Zodiaks

Kā planētas ietekmē tavu temperamentu?

“Tantra māca: nedzīvo apspiestu dzīvi, jo tad tu nedzīvo vispār. Dzīvo izpaužoties, radoši, priekpilni. Dzīvo tā, kā Dievs tev ir vēlējis, dzīvo dabiski!” teicis Osho. Un dzīvot dabiski nozīmē – dzīvot atbilstoši savai būtībai. Kā tas parādās tavā astroloģiskajā kartē?

Astroloģijā cilvēka temperamentu raksturo četras stihijas – Uguns (Auns, Lauva, Strēlnieks), Gaiss (Dvīņi, Svari, Ūdensvīrs), Zeme (Vērsis, Jaunava, Mežāzis) un Ūdens (Vēzis, Skorpions, Zivis).

Stihijas iedalās vīrišķajās (aktīvās) – Uguns un Gaiss, un sievišķajās (pasīvās) – Zeme un Ūdens.

Cilvēki, kuru horoskopā vairākums planētu (īpaši personīgās – Saule, Mēness, Merkurs, Venera un Marss) atrodas vīrišķajās zīmēs, arī dzīvē būs aktīvākas un neatkarīgākas, vairāk uzdrīkstēsies un nebaidīsies riskēt. Un otrādi – tie, kuru horoskopā dominēs sievišķās zīmes, biežāk būs pasīvāki, viņos dominēs nepieciešamība pēc drošības sajūtas.

Savu karti vari izveidot bezmaksas astroloģiskajā rīkā internetā, piemēram, šeit. Saskaiti, kura stihija tavā kartē dominē, un pārliecinies, vai zemāk rakstītais atbilst tam, ko tu zini par sevi*!

Uguns stihija

Raksturīga spēcīga enerģija un aktivitāte, kas liek virzīties uz priekšu. Uguns cilvēki ir patmīlīgi, pašpārliecināti, drosmīgi, vīrišķīgi, aizrautīgi, ambiciozi, dedzīgi, nepacietīgi un pārsteidzīgi. Viņi ir labi organizatori, kas spēj iedvesmot un aizraut citus. Nekad nepaliek nepamanīti, patīk izaicinājums. Parasti “galveno lomu atveidotāji”. Optimisti, entuziasti, kas gatavi līdz galam cīnīties par savu ideju. Droši un pārliecinoši iet uz savu mērķi. Uguns cilvēki ir egocentriski, ar spēcīgi izteiktu “Es” un impulsīvi. Tieši un atklāti. Ar skatu uz nākotni. Ātri atgūstas no grūtībām un nepatikšanām. Dzīvo nākotnē. Līderi. Dāsni. Labi vadītāji un uzņēmēji.

Gaisa stihija

Prāta un savstarpējo kontaktu elements, kam raksturīga spēja apstrādāt lielu informācijas daudzumu. Gaisa cilvēki ir zinātkāri, kustīgi, darbīgi, draudzīgi un nepatstāvīgi. Viņiem svarīga demokrātija un vienlīdzība. Mūžam jauni, pārpilni ar idejām. Ātri uztver jebkuru informāciju un ātri pielāgojas jebkurām pārmaiņām. Asprātīgi. Viegli dibina daudz un dažādus kontaktus, ko prot arī izmantot. Mīl atrasties sabiedrībā, diskutēt, patīk apgūt ko jaunu. Diplomāti. Spēj vairākas lietas darīt vienlaikus, grūtības var sagādāt koncentrēšanās tikai uz vienu lietu. Necieš rutīnu, mīl brīvību. Gaisa cilvēkiem ir vēlme atrasties kustībā un vēlme pēc jauniem iespaidiem. Daudzpusīgi. Bieži darbojas jomās, kas saistītas ar informāciju, konsultēšanu vai transportu.

Zemes stihija

Svarīga ir stabilitāte, pamatīgums un konkrētība. Zemes cilvēki ir praktiski, pacietīgi, konservatīvi, lietišķi, noslēgti, pragmatiski, saprātīgi un reālistiski. Panākumus dzīvē var sasniegt, pateicoties neatlaidībai un izturībai. Viņi izvirza lietderīgus mērķus ar vēlmi iegūt materiālo labklājību, ir apveltīti ar pašdisciplīnu un fizisku izturību. Zemes cilvēkiem nepatiks pārmaiņas un spontānais. Uzticami un noturīgi jūtās. Viņiem svarīgas ir mājas, īpašumi un dzimta. Svarīga materiālā stabilitāte un drošība. Reālistiski skatās uz dzīvi, tic tam, kas ir pierādīts. Ir cieša saikne ar zemi, patiks zemes darbi un bieži ir cilvēki ar “zelta rokām”. Zemes cilvēki ir darītāji, nevis runātāji. Darbosies jomās, kurās sasniedzams taustāms rezultāts.

Ūdens stihija

Jūtīgi, emocionāli, sapņaini, maigi, romantiski ar bagātīgu fantāziju un iztēli. Ūdens cilvēkiem jūtas valda pār prātu, viņi vairāk paļaujas uz savām emocijām, nevis faktiem. Vairāk dzīvo savā iekšējā, nevis ārējā pasaulē un daudz kavējas atmiņās. Piemīt dvēseles smalkums. Ūdens cilvēki ir gādīgi, līdzjūtīgi, izpalīdzīgi, empātiski un viegli iespaidojami, ar spēcīgu intuīciju. Noslēpumaini un nedaudz mistiski. Labi jūtas, saskaroties ar visu neizskaidrojamo un iracionālo. Svarīga emocionālā drošība, savstarpējās attiecības un ģimene. Viņi bieži darbojas jomās, kas saistītas ar mākslu, psiholoģiju un sociālo darbu.

Protams, ar četrām stihijām astroloģiskās kartes izpēte ne tuvu nebeidzas. Ja gribi iemācīties izprast sevi un sev tuvos ir ieteicamas mācības.

* detalizētam personas raksturojumam ir jāanalizē individuālā astroloģiskā karte, kurā tiek ņemti vērā vēl daudz un dažādi citi faktori.

Sadaļu par temperamentiem astroloģijā sagatavoja Kristīne Brauna – Tursa