Austrumu jeb Ķīniešu Jaunais gads. Čūskas gads 2025

Austrumu jeb Ķīniešu Jaunais gads 2025. gadā sāksies 29. janvārī pl. 14:36 pēc LV laika

Austrumu Jaunais gads katru gadu tiek svinēts citā datumā. Tas nav noteikts kalendārajā sistēmā, jo balstās uz Saules un Mēness ciklu savstarpējo saskaņu. Pēc Saules gada dzīvnieks iestājas 3./4. februārī.

Tradīcijas, rituāli un Jaunā gada svinēšana sākas otrā Mēness cikla pirmajā dienā pēc ziemas saulgriežiem. Šis laiks Austrumos tiek uzskatīts par īpaši spēcīgu un nozīmīgu gan dabas procesos, gan cilvēku dzīvē. Tas ir enerģētiski bagāts gada brīdis, kad ir  unikālas iespējas mainīt un uzlabot dzīves kvalitāti.

Tāpēc mūsu ierastais Austrumu jeb Ķīniešu Jaunais gads 2025. gadā sāksies 29. janvārī pl. 14:36 pēc LV laika, un tas būs Zaļās Čūskas gads. Šo Čūskas gadu pārvalda Koka stihiju.

Austrumu kalendārs ir cieši saistīts ar cikliskumu, kur viss sākas ar jaunu mēnesi. Šis datums var svārstīties no janvāra beigām līdz februāra vidum. Ķīniešu kalendārs sastāv no 60 gadu cikla, kas savukārt sadalīts piecos 12 gadu periodos. Katrs no šiem gadiem tiek simboliski pārstāvēts ar kāda dzīvnieka tēlu, kura izvēle balstās uz senām leģendām. Šie dzīvnieki nav tikai simboli, jo tie atspoguļo konkrētas īpašības, kas ietekmē gada enerģētiku, cilvēku uzvedību un rakstura tendences.

Šis Austrumu jeb Ķīniešu Jaunais gads ir saistīts ar Fenšui sistēmu jeb dzīvniekiem un stihijām. Un tā ir praktiska sistēma, kas piedāvā vienkāršus, bet efektīvus risinājumus, lai uzlabotu savu dzīvi. Bieži vien izmaksas ir minimālas vai pat nekādas. Galvenais ir veikt pārmaiņas pakāpeniski. Enerģiju nevar pilnībā mainīt, to iespējams līdzsvarot. Svarīgākais solis ir attīrīšana, tikai pēc tam ieviešot simbolus. Simboli darbojas kā enerģijas pastiprinātāji, bet tikai tad, ja vide un nodomi ir tīri. Pretējā gadījumā simboli var pastiprināt to, kas nav vēlams.

Ņem vērā, ka ir zinātniskais fenšui un simboliskais. Šeit tiek skatīts viss saistībā ar simbolisko fenšui. Nopietnai mājas pārbūvei, iekārtošanai, izveidošanai noteikti ir jāņem vērā šis īstais, zinātniskais fenšui.

Svarīgi ir arī pievērst uzmanību savai attieksmei. Simboliem ir spēks pastiprināt attiecīgas emocijas, un tos nedrīkst uztvert vieglprātīgi. Katrs var apsvērt, ko šobrīd vēlas aktivizēt savā dzīvē, vai veselību, harmoniju, labklājību vai kādu citu sfēru. Galvenais, ka to ko dari, to dari ar apdomu un mērķtiecību.

Zaļās Čūskas gads būs īpašs periods, kas virza mūs uz dziļāku pārdomu, intuīcijas un gudrības ceļu. Čūska, būdama miera un vieduma simbols, nes sevī gudrību un transformācijas spēku. Zaļais Koka elements piešķir šim gadam svaigumu, elastību un augšanas iespējas. Tas ir laiks, kad dabas un iekšējā harmonija būs galvenie vadmotīvi.

Čūskas gada maģija ir radošums, pārdomas un harmonija

Čūskas gada simboli ir gudrība un izlēmība.
Čūskas gadi ir intelektuāli piesātināti un radoši. Tas ir laiks, kad uzsvars tiek likts uz pārdomām, stratēģiju un gudrību. Lai arī šajā gadā dominēs harmonija, tomēr veiksme būs sabiedrotā tiem, kas apdomīgi un mērķtiecīgi virzīsies uz priekšu. Čūska simbolizē pacietību un iekšējo spēku, tādēļ šis ir gads, lai pārdomāt dzīves izvēles un pieņemt stratēģiskus lēmumus.

Finanses un plānošana
Čūskas gadā veiksme būs ar tiem, kas prot taupīt un plānot ilgtermiņā. Impulsīvi izdevumi un neapdomīgi ieguldījumi nebūs labvēlīgi. Tā vietā uzsvars jāliek uz uzkrājumu veidošanu un saprātīgu finanšu pārvaldību.

Attiecības un personīgā izaugsme
Šis gads dod iespēju veidot dziļas un stabilas attiecības. Ja esat gatavs atvērties un klausīties savā sirdsbalsī, var rasties ne tikai nozīmīgas draudzības, bet arī stipra mīlestība. Harmoniskas attiecības, kas veidojas Čūskas gadā, bieži vien kļūst par pamatu ilgtermiņam.

Radošums un personības attīstība
Čūskas gads ir ideāls laiks, lai attīstītu savas prasmes, iegūtu jaunas zināšanas un apgūtu radošus hobijus. Tas ir intelektuāls periods, kad lēnām, bet mērķtiecīgi var izstrādāt lielus plānus. Izmantojiet gada enerģiju, lai attīstītu personību un rastu atbildes uz dziļiem jautājumiem.

Čūskas gada svinēšanas tradīcijas un iedvesma:

Pirmais un galvenais būs mājas sagatavošana Jaunajam gadam. Te piedāvāju mājas kārtošanas un tīrīšanas rituālus pēc sektoriem, kas sadarīti atbilstoši debespusēm. (Informācija jau drīzumā)

Interjers un simbolika
Čūskas gada sagaidīšanai var izrotāt māju ar spīdīgiem elementiem, dabas motīviem un koka stihijas simboliem. Dzīvi augi, koka figūriņas un dabīgi koka elementi papildinās mājas interjeru, radot harmonisku un līdzsvarotu atmosfēru.

Apģērbs Jaunajam gadam
Izvēlieties apģērbu melnā, zelta vai zaļos toņos. Sievietēm piemēroti būs pieguļoši vakarkleitas tērpi, kas atgādina čūskas ādas faktūru, bet vīriešiem tā var būt eleganta kaklasaite vai krekls košākā tonī. Aksesuāros priekšroka dārgakmeņiem, īpaši briljantiem, kas simbolizē greznību un izsmalcinātību.

Svētku galds
Galdam jābūt pārdomātam un greznam. Pievērs uzmanību jūras veltēm, mazām zivīm un smalkiem gaļas ēdieniem. Čūska mīl izsmalcinātību, tādēļ neaizmirsti par delikatesēm un māksliniecisku galda noformējumu.

Sāc Čūskas gadu ar labāk domām, sakārtotu vidi un skaidriem nodomiem. Gudrība, radošums un harmonija būs Tavi ceļabiedri visa gada garumā

Galvenās tendences 2025. gadam apvienojot 9 viedumu un čūskas prātu. Tomēr atceries, ka visu pamatā ir Tavs individuālais gads pēc kura vislabāk likt nodomus un mērķus.

Gatavošanās Jaunajam gadam

Austrumu jeb Ķīniešu Jaunais gads 2025. gadā sāksies 29. janvārī pl. 14:36 pēc LV laika

Tuvojoties Austrumu Jaunajam gadam, kad iestājas Zaļās Čūskas gada stihija pēc Saules kalendāra ir 2025. gada 3. februārī, bet ierasti svinēšana un tradīcijas ir pēc Mēness kalendāra, kas šogad sākas ar jaunu mēness ciklu, kas ir laikā no 29. janvārī pl. 14:46 – 30. janvāra pl. 9:18 pēc Latvijas laika.

Svarīgākais ir pievērsties tam, lai atbrīvotos no vecā un dotu iespēju jaunajam!

Sfēras, kuras var pārskatīt līdz 28.janvārim paralēli mājas tīrīšanai ir:

  • Iepriekšējā gada mērķu, vēlmju, Sarkano lapu pārskatīšana un stingra izvērtēšana. Gan salikt plusiņu par to, kas ir, gan padomāt par to, kas nav.
  • Apsolījumu izvērtēšana. Vai kādam nav kas solīts un neizdarīts? Te ietilpst arī intelektuālais apsolījums sev. Piemēram, kā ar mācībām, kursiem, semināriem, pirktajiem PDF. Vai esi noklausījies, izlasījis visu ko iegādājies?
  • Nozīmīgo pirkumu diagnostika. Gan praktiskās lietas, gan intelektuālās. Vai izmanto, vai noder, vai esi apmierināts ar savu izvēli?
  • Nenokārtotu attiecību vajadzība Tavā dzīvē. Ja lasot šo uzreiz galvā radās doma par kādu situāciju vai personu, tad tas ir aktuāli. Ja nevaru iedomāties, tad šo pat nedomā.
  • Sava izskata, stila, personības kritiska novērtēšana. Vai esi apmierināts par to, kā pēdējā gadā esi sevi lolojis, mīlējis, nosodījis? Ko varētu mainīt? Padomā.
  • Un protams, mājas fiziskā atbrīvošana. Novērtē esošo, izsapņo vēlamo un panāc reālo. Katrs stūrītis vai atvilktnīte ko sakārtoti būs ieguvums Tev pašam. Tieši tāpēc 18. janvārī sāksim mājas tīrīšanu pēc sektoriem un debespusēm.
  • Viss atkarīgs no Tevis paša. Atrod laiku sev!

Par iepriekšējo gadu Sarkanajām lapām piebildīšu tiem, kas vēl to nav darījuši.

  1. Sarkanās lapas raksta katru gadu pirmās mēness dienas ietvarā, kad ir Austrumu Jaunais gads.
  2. Pēc sarakstīšanas tās var atvērt ne ātrāk kā pēc sešiem mēnešiem. Kad laiks pagājis un tuvāk nākamajam Jaunajam gadam, tad var sākt apskatīt, kas un kā jau ir realizējies un pie kā, iespējams pašam vairāk jāpiedomā, jo piemirsies.
  3. Rakstot jauno lapu, var rakstīt arī vēlmes no iepriekšējās, kas vēl nav piepildījušās, tikai piedomāt vai nevajadzētu savādāk formulēt. Pārraksta ar domu, ka iepriekšējais tiek “anulēts”.
  4. Veco lapu var paturēt, kā arhīvu vai iznīcināt, ja vairs nav aktuāla.

Arī Vēlmju kolāžas var pārskatīt un paturēt, atjaunot, uzlabot. Neaktuālo liekam arhīvā vai iznīcinām.

(“arhīvs” šajā gadījumā ir kāda kaste vai lāde, kur turam savas vēstures, piemiņas lietas, ko gribas paturēt. Tai nav jābūt viesiem vai obligātai, bet skaistai un definētai. Tādu veido tikai tiem, kam sajūtas saka, ka tādu vajag)

Lai vieglāk fizisko tīrīšanu saorganizēt, piedāvāju piedalīties kopējā pasākumā katram savās mājās! Sākam sestdien, 18.janvārī! Līdz tam meklējam kompasu un sadalām savu dzīves vietu sektoros 🙂

Mājas sektori un to attīrīšana

Austrumu jeb Ķīniešu Jaunais gads 2025. gadā sāksies 29. janvārī pl. 14:36 pēc LV laika

Tas nav tikai par Vēlmju lapām…
Tas ir par veselu sistēmu… Enerģijas maiņu tavā vidē! Novērtē savu.
Māja ir tā vieta, kur pavadām ļoti daudz laika. Tai ir jābūt mūsu miera ostai un oāzei.
Šo to mums var pačukstēt mājas numurs, bet enerģijas kvalitāti radām paši. (par mājas numuriem nākamo nedēļu ielikšu blogā, ja interesē, ieskaties)

Tāpēc šī tradīcijas par mājas sektoru diagnosticēšanu un attīrīšanu ir tik svarīgas. Tikai uz labiem pamatiem var celt ko nozīmīgu.

Madāma Veiksme ir cimperlīga. Pavēro no malas. Atver durvis un novērtē. Cik ļoti vēlies ieiet savās mājās, ja skaties apzināti vērojot.

Tieši sāpīgākās vietas ir pirmais, kas jārisina pie katra sektora.

Pirmais ar ko sākam:

  • uzzīmējam mājas plānu vai sameklējam jau esošu.
  • nosakām ampēram kur ir centrs.
  • nosakām, kur ir Ziemeļu virziens.
  • savelkam astoņos sektoros. Paraugs bildē.
  • sarakstām virzienus Z,D,R,A,ZR,DR,ZA,DA.
  • izskatām un vizualizējam katra sektora plānu ar reālo mājas vietu.
  • gaidām info par katru virzienu. Dienu pirms, būs par nākamo dienu.
  • sākam no mājas centra, jo tā ir vieta, kur krustojas visas enerģijas plūsmas. To sauc par “či centru”. To vajadzētu saglabāt tīru un brīvu no traucēkļiem.
  • turpināsim ar sektoriem pārvietojies pa māju pēc pulksteņrādītāja kustības no viena sektora uz nākamo. Ja zini, ka kādu dienu vēlies vairākus vai izlaist, tad labi, ja tas būtu šajā secībā, kā iet pulkstenis sākot no Ziemeļiem.
  • katru dienu katru sektoru ar kritisku aci pārskatām. Gan pēc tēmas, ko tā simbolizē, gan stihijām, kas būs minētas, gan arī reāli, kurš sektors ir “sarežģītākais” vai pilnākais.

No sestdienas, sociālajos tīklos katru dienu būs plāns nākamajai dienai. Līdz pat 29.janvārim, jeb līdz sāksies Jaunais gads. Sekojat līdz un atceraties, ka to jūs darāt sev, nevis citiem! (Laicīgus atgādinājumus saņems arī tie, kas pieteicās e-pastos)

Plānam varēs sekot līdz arī te, šajā sadaļā!

Līdz tam atgādinu – ņemam kompasu, nosakām virzienus, skatoties no mājas centra un nākamās 8 dienas parūpēsimies par katru sektoru. Sektorus dala apmēram, noskatoties, kur ir katrs virziens. Tie kopā ir 8. Var cītīgi pēc mājas plāna, var apmēram. Te centimetru precizitāte nebūs tik būtiska. Galvenais saprast virzienu.

Katrs paņem tik, cik vēlas, nekas nav obligāts!

Austrumu Jaunais gads fen šui ķīniešu

Mājas Centrs

Sestdiena, 18. janvāris

Kopējā revīzija. Centrs, kas simbolizē visa mijiedarbību un veselību.

Elements – Zeme. Krāsa – dzeltena, terakota, oranža, bēša, smilšu

Svarīgi, lai mājas centrs nav pārblīvēts un spēj radīt plūsmu.

Dienas laikā apskaties katru no sektoriem. Rīt sāksim ar Ziemeļiem. Ja jūti, ka kāda cita zona prasa lielāku uzmanību, piepalīdzi tai arī citās dienās. Bet kopējā fonā zonu secību nevajadzētu mainīt. Var kādu dienu izlaist, kādu dienu divas, bet virziens, lai saglabājas.

Svarīgi ir paņemt no šī visa tik, cik sajūtas akceptē.

Sāc meklēt 27 dažādas lietas, ko 28.janvārī vajadzēs izmest kā rituālu.

Viens no punktiem, ko veic pirms Austrumu Jaunā gada ir 27 dažādo lietu izmešana. Tas simbolizē saiknes pārraušanu ar veco, kas jau savu nokalpojis. Princips ir tāds, ka no savas vides atlasa 27 dažādas lietas no kurām jāatbrīvojas noteiktā veidā. Skaitlis 27 tiek uzskatīts par spēcīgu, jo tas apvieno harmoniju un noslēgumu, dodot vietu jaunam sākumam. Un melns maiss ir tas, kas simboliski absorbē negatīvo enerģiju

Lietām jābūt dažāda veida. Nederēs, ja ir 10 zeķes un 10 burku vāciņi. Te svarīgi ir, lai katra būtu savādāka. Kāda ieplīsusi krūze, rakstāmais, beidzies šampūns, saskrāpēts disks, bojāts aizkars utt. Tās var būt vecas, nevajadzīgas vai bojātas lietas, kuras vairs nerada prieku vai neizpilda savu funkciju. Tātad tās var būt pilnīgi jebkādas, bet svarīgi, lai ir dažādas. Atlases laikā saglabā skaidru nodomu, ka ar šīm lietām atbrīvojies no visa, kas kavē tavu attīstību un labklājību.

Visu var sākt jau vākt pamazām un atlikt līdz 28.janvārim.

28.janvārī jeb 29.mēness dienas ietvarā visas 27 lietas jāliek melnā miskastes maisā un jāizmet tur, kur vismaz 24h neies garām. (bet tur, kur tās tiks utilizētas, nevis paliks). Tie var būt kādi publiskie atkritumu konteineri vai kas cits. Kad lietas aiznestas un izmestas, turpinām darboties ar pārējiem darbiem un pirms Jaunā gada noteikti sāls vanna vai duša.

Lai novērstu liekas domas, kārtojot un tīrot var skaitīt afirmācijas atbilstoši zonai.

  • Es mīlu savu ķermeni un daru visu, lai tas būtu vesels un stiprs.
  • Manā dzīvē valda harmonija, un tā atspoguļojas manā veselībā.
  • Manas domas un emocijas atbalsta manu fizisko un garīgo labsajūtu.
  • Es pateicos savam ķermenim par spēju būt veselam un enerģiskam.
  • Mana enerģija pieaug, un es katru dienu jūtos arvien spēcīgāks.
  • Mana dzīve ir piepildīta ar spēku, prieku un labklājību.

Ziemeļi

Svētdiena, 19. janvāris

Ziemeļu sektors, kas simbolizē karjeru ne tikai darbā, bet visās dzīves jomās.

Ziemeļi. Elements – Ūdens. Krāsa – melna, zila, debeszila.

Informācija tiks papildināta iepriekšējā dienā!

Ausstrumu Jaunais gads ziemeļaaustrumi

Ziemeļaustrumi

Pirmdiena, 20. janvāris

Ziemeļaustrumu sektors, kas simbolizē gudrību un zināšanas.

Ziemeļaustrumi. Elements – Zeme. Krāsa – bēša un visi brūnie toņi.

Informācija tiks papildināta iepriekšējā dienā!

Ausstrumu Jaunais gads austrumi

Austrumi

Otrdiena, 21. janvāris

Austrumu sektors, kas simbolizē ģimeni, tā ir dzimtas enerģija.

Austrumi. Elements – Koks. Krāsa – zaļa.

Informācija tiks papildināta iepriekšējā dienā!