Numeroloģija – ar ko viss sākās.

UZ SĀKUMA LAPU

Numeroloģijas vēsture.

Numeroloģija ir sena ezotēriska zinātne par skaitļiem, kuru bieži nosauc par skaitļu maģiju. Patiesībā šī zinātne astroloģijai stāv tuvāk nekā maģijai. Tā ir zinātne, kur ar ciparu un to savstarpējās mijiedarbības palīdzību jebkurā dzīves jomā var noteikt sev vēlamos laikus, datumus, skaitļus, cenas utt. Numeroloģija ir labs palīgs sevis izzināšanai, līdzcilvēku izprašanai, kā arī ikdienas notikumu plānošanai.

Numeroloģijā analizējot datus atsevišķi un savstarpējā saistībā, var atklāt un izskaidrot atšķirības arī tādu cilvēku raksturā, kuriem dzimšanas datos ir vienādi skaitļi, un pat starp dvīņiem, kuri nākuši pasaulē tikai ar nedaudzu minūšu intervālu. Apzinoties savas spējas un talantus, ikvienam tiek dota iespēja pilnvērtīgāk un harmoniskāk veidot ikdienas dzīvi.

Numeroloģija īsumā – sena zinātne par skaitļiem, par skaitļu vibrāciju iedarbību uz cilvēku un viņa dzīvi.

Numeroloģija sākotnēji jau senatnē (Babilonijā, Indijā, Ēģiptē, Grieķijā un Romā) vairāk bija izplatīta pareģošana pēc skaitļiem. Rietumu numeroloģijas principu tagadējo variantu VI gs. pirms mūsu ēras izstrādāja filozofs un matemātiķis Pitagors, kurš apvienoja arābu, druīdu, feniķiešu un ēģiptiešu matemātiskās sistēmas ar zināšanām par cilvēka dabu. Pitagors izstrādāja ciparu sistēmu, pēc kuras pēc dzimšanas datiem var noteikt cilvēka personības īpatnības. Kvadrāts sastāvēja no deviņiem skaitļiem – no 1 līdz 9.

Numeroloģiju, vēlākajos gados Pitagors konceptuāli paplašināja, skaitļus dažādiem mērķiem paredzētajos maģiskajos kvadrātos. Pēc XIX gs atklātajām gaismas, elektrības un magnētisma īpašībām skaitļiem piešķirtās vecās okultisma nozīmes sāka pierakstīt ar enerģijas vibrācijām.

Mūsdienu numeroloģija dod priekšroku vienkāršotam skaitļu un alfabēta kodam, kura pamatus ielicis Pitagors. Kopā ar saviem skolniekiem Pitagors saīsināja visus skaitļus līdz izejas skaitļiem no 1 līdz 9 ieskaitot, jo no tiem var iegūt visus pārējos. Lielu skaitļu saīsināšanai tika izstrādātas elementāras sistēmas. Visvienkāršākā un populārākā metode – saskaitīt šī skaitļa visus ciparus, tad procesu turpināt, līdz iznāk elementārs skaitlis no 1 līdz 9.

Katram viennozīmīgam skaitlim atbilst noteiktas īpašības, jēdzieni un tēli. Arī alfabēta burtiem pēc to atrašanās vietas ir skaitliskā izteiksme, tādēļ jebkuri vārdi pakļaujas numeroloģiskajām operācijām. Numeroloģija, tāpat kā astroloģija, palīdz cilvēkam noteikt dabas dāvāto raksturu, stiprās un vājās puses, paredzēt nākotni, atklāt visizdevīgāko laiku lēmumu pieņemšanai un rīcībai. Ar numeroloģijas palīdzību var izvēlēties partnerus – biznesā vai laulībā.

Pēc skaitļiem var arī noteikt, kāds, piemēram, būs nākamais gads, un kā to pēc iespējas izdevīgāk izmantot. No numeroloģiskā viedokļa laiks rit nemitīgi atkārtojošos ciklos no 1 līdz 9. Simtgades un dekādes katru gadu mums nes sev līdz jaunu skaitli. Dienas un mēneši gada ietvaros arī var tikt iedalīti ciklos. Un šiem cikliem pakļaujas viss Visums. Katram no mums ir savs individuālais cikls, ko aprēķina, pamatojoties uz dažādām skaitļu operācijām ar dzimšanas datiem un pilna vārda burtiem.

Numeroloģija ir zinātne, kas balstās uz aprēķiniem. Tematiski apgūt ikdienā nepieciešamās tēmas var salīdzinoši īsā laikā, tomēr, lai nopietni iedziļinātos to dažādībā, ir nepieciešams ilgstošs laiks mācībām, kā arī vēl ilgstošāks laiks pieredzes vākšanai, piemēriem un pētījumiem.

Numeroloģija. Cipari… Visa pamats no 1 līdz 9

Cipars 1 – no visiem skaitļiem vislielākais individuālists, neatkarīgs un taisnprātīgs. Viņš simbolizē sākumu, sākotni, novatorismu, organizētību un unikālu individualitāti. Ir vīrišķīgs, ar spēcīgi izteiktu drosmi un līdera īpašībām. Ambiciozs un orientēts uz mērķi. Ir ievirze un nešaubās, bet darbojās. Spītīgs un precīzi zina, kas labi, kas slikti. Viņa lielā enerģija, dinamiskais spēks iet tieši pretim liktenim. Kūdītājs.

Cipars 2 –maigākais no visiem skaitļiem, reprezentē sadarbību, diplomātiskumu un taktu. Tas ir spēks aiz troņa. Tas ir atbalsta skaitlis, un bieži spēlē padomnieka lomu. Sievišķīgs un izsmalcināts. Pilns mīlestības, ievainojams un kautrīgs. Mīl mūziku un harmoniju jebkurā veidā. Izvairās no tiešas konfrontācijas, viegli ievainojams un necieš kritiku. Tai pašā laikā ļoti dzīvotspējīgs. Dod spēku virzīties uz priekšu.

Cipars 3 –rotaļīgākais no visiem skaitļiem. Tas ir radošs, iedvesmojošs un dod motivāciju. Pašizteikšanās un saskarsme –skaitļa galvenās īpašības. Tas ir laimīgs, veiksmīgs skaitlis, tas ir gan optimisms, gan entuziasms. Viņa enerģija ir ekspansīva, nekorekta un tiecas uz iekliedēšanos. Trijnieki izceļas savā tuvākajā apkārtnē, priecājas par dzīvi un visu uzņem viegli. Tas ir saules apspīdēts skaitlis.

Cipars 4 – vispraktiskākais no visiem skaitļiem, ļoti uzmanīgs pret neievērojamām detaļām. Tas ir sistemātiski, metodiski un precīzi sakārtots. Droši un punktuāli. Dara tikai to, ko nepieciešams darīt. Godīgi izpelnās uzticību, nav elastīgs un nemīl pārmaiņas. Nepieciešama prognozējamība, pieķeršanās paradumiem un rituāliem. Veido jebkura uzņēmuma pamatu un bāzi. Viņi –balsts un stūrakmens.

Cipars 5 –dinamiskākais no visiem skaitļiem. Spējīgs pārliecināt, dzimis tirgotājs un menedžeris. Kustīgs un spējīgs adaptēties. Tas ir eksperimentētājs un reformators. Viņš spīd ar savu asprātību, neparasto pasaules uztveri. Žonglē ar daudziem projektiem, bet tai pašā laikā dēļ mīlestības un jutekliskām baudām viegli novirzās no galvenā, mīl ātrus rezultātus. Viņš ir drosminieks un piedzīvojumu meklētājs. 5 – ceļotāju skaitlis.

Cipars 6 –no visiem skaitļiem vispilnākais ar mīlestību. Ar visiem pārējiem skaitļiem atrodas harmoniskās attiecībās. Vienmēr gatavs sadarboties, atbalstīt un aizsargāt citus. Tai pašā laikā nav atbildīgi prasīgs un tiecas uz pašizteikšanos. Mīl māju, laulību un ģimeni, orientēts uz sociālo vidi. Skaitlis 6 ņem aizbildniecībā vājos un pazemotos. Ārēji tas ir aristokrātisks, radošs un prasmīgs. Tas ir tēvišķības un mātišķības skaitlis.

Cipars 7 –visgarīgākais no visiem skaitļiem. Viņš ir taisnības meklētājs ar analītisku intelektu, koncentrējies, radošs un meditatīvs. Tas ir zināšanu un gudrības akumulators, intelektuālis un abstraktais domātājs. Ļoti augsta intuīcija un izpratne. Tas ir Sargeņģeļa Skaitlis.

Cipars 8 – no visiem skaitļiem visvairāk orientēts uz rezultātu. Tas notur līdzsvaru starp materiālo un garīgo pasauli. Tas ir spēcīgs, ambiciozs skaitlis, kurš prot strādāt ar naudu un raksturojas ar savu devību. Naudu uztver kā ieroci. Viņš ir līderis un biznesmenis ar plašām idejām un lieliem plāniem. Analītiķis un menedžeris. Spēks spējās visām lietām redzēt caur. Spēlmanis. Sapratne, piedošana un plašs prāts. Tas ir zināšanu skaitlis.

Cipars 9 –humāniskākais no visiem skaitļiem. Tas ir darbs un ziedošanās, nedomājot par atlīdzību. Darbība, mīlestība un aizbildniecība. Valsts darbinieks, politiķis, likumdevējs, rakstnieks, filozofs un pirmām kārtām ideālists. Bezgalīga apzinība, ģēnijs un radītājs. Viņš ir talantīgs un artistisks. Turas malā, pateicīgs un aristokrātisks. Viņš ir daudzu nabadzīgo glābējs.

Numeroloģija – burtu pārvēršana ciparos no 1 līdz 9

Numeroloģijā katram burtam ir sava nozīme. Dažādās tēmas izmanto dažādus alfabētus. Pamatdatiem izmantos noteiktās valsts alfabētus. Tos pielāgo cipariem. Raksta no 1-9 ciparus un secīgi katram savu burtu, kas ir alfabētā pēc kārtas. Galvenais, ko aprēķina ir Liktens skaitlis, kurš parāda vārda un uzvārda kopsummu. Latvijā mēs izmantojam Latviešu alfabētu, kas sastāv no 33. burtiem. Citās valstīs, citu valstu alfabētus identiski pārveidojot par skaitliskām vērtībām.

Burtu aprēķināšana var būt gan kopā ar cipariem, kas veidojas dažādās kombinācijās, tikai tad jāizvērtē, kuru alfabētu izmantot. Starptautiskiem aprēķiniem, jeb tēmās, kur skaidri redz, ka nav valsts valodas vārdi, izmanto latīņu alfabētu, jo tas ir pamats.

Biežākais kur skaita burtus ir vārdi un uzvārdi, vārdi, iesaukas, mīļvārdiņi, uzņēmumu nosaukumi, kur cilvēks strādā, lai saprastu vai der, kā arī uzņēmuma nosaukums, ja cilvēks veido savu biznesu. Tā pat arī aprēķina dzīves vietas, adreses, auto numurus, bankas kontus, veikalu nosaukumus utt.

Papildus dzimšanas datiem, ikdienā skatās prognozes, kas ir gan numeroloģijas, gan mēness dienu kalendārs. Papildus izklaidei populāri ir skatīties atslodzes laikus pēc mēness dienām, čeka dedzināšanas dienas, horoskopus un arī sapņu tulku, kur atkarībā no mēness fāzēm un nedēļas dienām varam izzināt to nozīmi.