Zilie putni

UZ SĀKUMA LAPU

Tas nav nekas slikts – pateikt kādam, ka tu viņu mīli un ka tev ir labi kopā ar viņu. Mēs to jūtam bieži, taču nepasakām. Allaž atliekam uz vēlāku laiku. Dažkārt šis „vēlāk” nepienāk nekad. Ja kādu mīlam, tas jāpasaka. Tas taču nav nemaz tik grūti, vai ne?

Ienaids patiesībā ir mīlestība, tikai ačgārni. Parasti, kad mēs mīlam, mēs mīlestību dodam kādam cilvēkam vai lietai. Ienaids rodas tad, kad mīlam paši savu egoistisko personu tik ļoti un ierobežoti, ka cita cilvēka rīcība vairs neiederas mūsu dzīves kārtībā. Mūs sanikno pāridarījumi, kurus citi, mūsuprāt, mums nodarījuši. Un viss beidzas ar naudu. Patiesībā tas ir pavisam vienkārši. Pats brīnišķīgākais ir tas, ka, iemācoties patiesi mīlēt, mēs vairs nespējam ienīst.

Dzīve ir bezgala vienkārša, tikai mēs visu gribam sarežģīt. Jo ilgāk atrodamies uz šis zemes, jo skaidrāk saprotam, ka dzīve ir tikai jādzīvo. Visa pamatā ir pieredze. Mācies no tā, ko dari, un dzīvot būs vieglāk. Tas arī viss.

Grūtākais ir panākt, lai cilvēki atsaucas mīlestībai. Mūs vienmēr pārņem aizdomas, ja kāds izturas laipni vai par mums rūpējas. Tomēr galu galā, mēs iemācamies noticēt.

Kļūdoties mums tomēr tiek dota iespēja izvairīties no ciešanām par saviem nodarījumiem citiem, ja vien paši jau šiszemes dzīves laikā sapratīsim, kas mūsu rīcībā nav bijis pareizs. Un, ja tās vai citas kļūdas turpmāk nekad vairs neatkārtosim, mēs būsim izmainījuši savu dzīvi. Tāpēc svarīgi ir mācīties no katra sava soļa.

Pret visu savā dzīvē izturies tā pat kā pret mīļoto. Kāda ir tava attieksme? Tu esi maigs, goddevīgs, gādīgs, tu nekad nedari neko tādu, kas varētu viņu sāpināt.. To visu sauc par mīlestību. Jo, tikai mīlot visu un visus – bez izņēmumiem un aizspriedumiem – , viss un visi atsauksies taviem vārdiem un darbiem. Ja vien tie liecinās par mīlestību… Tikai mīlestība rada mīlestību.

Ikvienam no mums – katram vīrietim, sievietei un bērnam – ir tiesības nodzīvot savu dzīvi pēc paša ieskatiem. Tie var būt gan aprēķina pilni, gan nežēlīgi, gan pārlieku vienkāršoti, taču tā tas ir vienīgi tāpēc, ka cilvēku dvēseles vēl nav pietiekami daudz pieredzējušas zemes dzīvē.

No tava izpratnes dziļuma ir atkarīgas arī spējas savas zināšanas likt lietā. Jo pilnīgāk tu kaut ko saproti, jo labāk vari to izmantot savā labā. Tas vienlīdz attiecas gan uz matemātiku, elektroniku vai auto vadīšanu, gan prāta spēju izmantošanu…