Nedēļas dienas tradīcijās un mītos

UZ SĀKUMA LAPU

Katrai nedēļas dienai ir savs priekšnieks – planēta, kura atstāj kaut kādu ietekmi. Tās ir dažādas tradīcijas un mīti. Katrs sev pieņem tikai to, kas liekas tuvs!

Pirmdiena – tradīcijās un mītos…

Pirmdienas aizbildnis ir Mēness, kuram ir liela ietekme uz visu, kas notiek, kā arī cilvēku likteņiem.

Pirmais ticējums – pirmdienā neko nedrīkst uzsākt.Tas patiešām ir novērots, ka uz pirmdienu atstātie plāni parasti nojūk vai viss aiziet šķērsām.

Pastāv uzskats, ka pirmdienā nekādā gadījumā nedrīkst nevienam aizdot naudu. Ja to izdarīsiet, ja jūsu pašu nauda šajā mēnesī tiks izdota par visu citu, tikai ne plānotajām lietām. Ja pirmdienā naudu aizņemsieties, tad mājā obligāti kaut kas salūzīs un būs lieli, neplānoti izdevumi.

Vēl viens ticējums – ja šajā dienā nošķaudījāties, tad būs dāvana.Savukārt viss, kas saistīts ar zobu labošanu, pirmdienā ir īsti vietā, jo procedūra veiksies labi, sāpes nejutīsiet un sadzīs tikpat ātri un labi kā sunim. Tikai viena nianse – ja Mēness būs dilstošs. Augošā dzīs lēni.

Pirmdiena ir smaga diena, jo Mēness darbojas tā, ka cilvēki kļūst pasīvi. Viņi nav spējīgi pieņemt nekādus svarīgus lēmumus vai spert izšķirošus soļus. Viss, ko šajā dienā gribēsiet izdarīt – neizdosies. Pirmdienā ļoti grūti salabt ar draugiem, ja esat sastrīdējušies. Labāk pat nemēģiniet – strīds var pat ievilkties. Arī darbā pašas labākās ieceres var it kā pakārties gaisā un nevienā neizraisīt interesi. Vēsturnieki izpētījuši, ka pirmdienā nav sācies neviens karš.

Pirmdienā nevajag doties ceļā – tas atnesīs nelaimi. Ja tomēr to vēlaties darīt, tad brauciet pievakarē un tieši uz viesnīcu. Tā jūs izvairīsieties no daudzām problēmām. Tas tādēļ, ka pirmdiena paredzēta apcerei, nevis darbībai. Šajā dienā var tikai pārdomāt to, ko vēlaties izdarīt, bet nekādā gadījumā necensties to iedzīvināt. Ir tikai viens izņēmums – ja viss jau iepriekš sarunāts un nokārtots, atlicis tikai parakstīt

Pirmdiena dod veiksmi visai nedēļai. Viss, ko jūs pirmdienā ieplānosiet visai nedēļai – noteikti izdosies. Ja vēlaties vinnēt loterijā, tad skaitļus izvēlaties tieši pirmdienā. Ja šajā nedēļā plānojat svarīgi pasākumu, tad tieši pirmdienā vajag apsēsties un mierīgi visu apdomāt. Tikai nekādā gadījumā nesāciet kaut ko realizēt. Ja šajā dienā pieņemsiet nepareizu lēmumu, visa nedēļa būs neveiksmīga.

Nekādā gadījumā jūsu maks šajā dienā nedrīkst būt tukšs – jo vairāk tajā būs nauda, jo vairāk ienākumu dos visa nedēļa.

Ja pirmdienā atnāk viesi, tad tie nāks katru dienu visu nedēļu.Tad no mierīgas dzīves varēsiet atvadīties.Ja pirmdienā kādam aizdosiet naudu, tad ar tādiem lūgumiem pie jums nāks visu nedēļu. Tas pats attiecas uz laiku – ja pirmdienā līst lietus, tad līs visu nedēļu. Ja snieg sniegs, tad snigs visu nedēļu. Ja svelmaina saule – tad arī visu nedēļu, jo tāda ir šīs dienas maģija.

Otrdiena – tradīcijās un mītos…

Otrdienas aizbildnis ir Marss, bet Marsu uzskata par kara, sāncensības un ambiciozuma dievu. Tādēļ visiem cilvēkiem ar šādām īpašībām otrdiena palīdz atrisināt absolūti visus jautājumus. Bet pārējiem cilvēkiem jāzina, kā šajā dienā pareizi uzvesties.

Atšķirībā no pirmdienas otrdiena skaitās labvēlīga diena visās attieksmēs. Īpaši lietderīgi otrdienā doties ceļā, jo jebkurš brauciens šajā dienā noritēs labvēlīgi un veiksmīgi. Zintnieces un raganas savukārt runā, ka otrdienas vakarā nekādā gadījumā nedrīkst aizņemties naudu, jo tad varat zaudēt visu, kas ir jūsu kabatās.

Jebkurai lietai, ko otrdienā uzsāk, lemti panākumi. Otrdiena tiešām ir spējīga palīdzēt iedzīvināt visus plānus. Jūs varat iecerēt vienalga ko – kas bija ieplānots, izdosies. Ir tikai viens izņēmums – jums jākļūst tikpat neprātīgam kā kara dievam – Marsam. Ja jūs sevi par tādu neuzskatāt, tad labāk savas lietas atlieciet uz nākamo dienu.

Ja otrdien dosieties ceļā – braucies būs veiksmīgs. Šis ticējums vairāk saistīts ar astroloģiju, nevis novērojumiem. Astrologi saka, ka Marss ir ceļotāju aizbildnis. Īpaši tad, ja jūs dodaties ceļā nevis tāpat viesos, bet kārtot noteiktus darījumus, tad varat rēķināties ar to, ka braucies būs veiksmīgs it visā. Marss mīl, ka visu dara mērķtiecīgi.

Otrdienā nošķaudījies – gaidi ciemos radinieku. Šis ticējums saistīts ar daudzu paaudžu novērojumiem. Tagad neviens tādām lietām vairs uzmanību nepievērš, jo ir mobilie telefoni. Un var uzskatīt, ka pats ticējums arī vairs nav aktuāls.

Otrdiena – nepavisam nav vienkārša diena. Bet, ja mācēsiet pareizi uzvesties, varat sev iegūt daudz ko derīgu.

Trešdiena – tradīcijās un mītos…

Pati optimālākā diena, lai sāktu risināt savus jautājumus. Kāpēc tā? Kaut vai tāpēc, ka izejamās dienās ir tālu aiz muguras, galva skaidra, var racionāli domāt abas darījumos iesaistītās puses.

Trešdienu uzskata par ļoti sarežģītu dienu. Tomēr jāatzīmē, ka visi ticējumi, kas saistīti ar trešdienu, ir ļoti pretrunīgi. Tas tādēļ, ka trešdienas aizbildnis ir Merkurs, bet tas ir arī spēlmaņu Dievs. Un arī pats ar mums spēlējas, kā vien grib.

Trešdien nedrīkst uzsākt nevienu jaunu lietu. Tas tika teikts arī par pirmdienu, bet pirmdiena pati par sevi bija smaga diena, bet trešdiena – vēl arī viltīga diena. Ļoti maz kas ir atkarīgs no jūsu prasmes vai zināšanām, jo trešdienā visu nosaka gadījums. Jums, protams, var arī paveikties, bet var arī nepaveikties. Vai tiešām jūs liksiet uz vienu kārti visu, uzticoties vienkārši gadījumam? Jūs varat gūt arī grandiozus panākumus, bet varat arī visu zaudēt.

Nepārvācieties šajā dienā uz jaunu dzīvesvietu – ilgi tur nedzīvosiet. Agrāk muižnieku aprindās visi zināja, ka šajā dienā pieņemta kalpone ilgi nenoturēsies, tādēļ šo ticējumu stingri ievēroja. Arī tagad bagātnieki līgst kalpones, bet šo ticējumu vairs neievēro un brīnās, kāpēc tik bieži jāzvana uz aģentūru, meklējot atkal jaunu kalponi.

Trešdienā nedrīkst runāt ne par raganām, ne ļauniem spēkiem, jo trešdienā tie ir spējīgi teikto sadzirdēt un atriebties. Ragana var ierasties pati vai iedarboties uz jums no attāluma. Ja problēmas nevēlaties, tad šis aizliegumu jāievēro.

Stāsta, ka spēlmaņiem Merkurs palīdz, tikai diezin kāpēc viņi tomēr vairāk zaudē nekā vinnē? Tādēļ labāk neriskēt un savus spēkus ieguldīt praktiskākajās lietās nekā spēle. Merkurs ir tik vējains un neparedzams, ka dēļ vienas minūtes jautrības spēj vienā momentā cilvēkam atņemt visu, kas viņam ir. Tomēr tas nekad nenotiks, ja jūs vienkārši dzīvosiet un risināsiet savas problēmas. Merkurs soda tos, kas parāda savu alkatību.

Ceturtdiena – tradīcijās un mītos…

Kas ceturtdienā agri no rīta mazgājas sudraba traukā, tas būs vesels un tīrs. Ticējumam ir sava jēga – jo agrāk no rīta cilvēks uzceļas, jo vairāk dienā spēj izdarīt. Sudrabs – tīrības simbols.

Ceturtdiena – viegla diena, kas sola veiksmi visos aizsākumos. Tā ir apbrīnojama diena, pārpilna gudrības un saprāta. Un tas viss, pateicoties šīs dienas aizbildnim – Jupiteram. Jebkura ceturtdienā uzsākta lieta „iet no rokas”, ja tā tiešām ir svarīga. Jupiters neļaus jums bezatbildīgi pret to izturēties – viņš liks jums visu pārdomāt līdz pašiem pamatiem, sastādīt rīcības plānu un metodiski to izpildīt, lai savu ieceri realizētu dzīvē. Nevajag par to lieki runāt, jo tāpat izpildīsies.

Tomēr pierādīts, ka arī viss sliktais, ko šajā dienā izteiksiet, obligāti piepildīsies. Jupiters palīdz visiem, neraugoties uz to, vai idejas ar labas vai sliktas – svarīgi, lai jūs tās būtu izteikuši.

Tāpat eksistē arī izņēmumi – ceturtdienā iestādīsi kartupeļus, ražu neiegūsi. Novāksi plūmju ražu – visu izmetīsi, arī ievārījums no tām saskābs, bet kompots nebūs garšīgs. Kāpēc tā? Acīm redzot, Jupiteram nepatīk ne kartupeļi, ne plūmes.

Ceturtdiena – pati interesantākā un pretrunīgākā diena. Tā palīdz atrisināt jebkuras sarežģītas lietas, bet sīkumos var arī sodīt. Ja darīsiet to, ko mīl Jupiters, tad nekādu problēmu nebūs.

Piektdiena – tradīcijās un mītos…

Piektdienā, tāpat kā pirmdienā nav ieteicams uzsākt nekādas svarīgas lietas. Piektdienu pārvalda tāda planēta kā Venera, kas ir arī mīlestības aizbildne.

Precēta sieviete šajā dienā nedrīkst mazgāt matus. Mati tiek uzskatīti par maģiskiem, ar kuru palīdzību cilvēkam tieši piektdienā var nodarīt arī lielu ļaunumu. Tāpēc, ka piektdiena – īpaša diena, kad ar jums var pastrādāt arī augstākie spēki. Ja precēta sieviete piektdienā mazgā matus, tad viņa var „izmazgāt” no mājas visu savu ģimeni.

Cilvēki apdzied mīlas dievieti Veneru. Viņa ir spējīga savienot mīlošas sirdis, radīt stipru ģimeni. Tomēr tas nebūt nav tik vienkārši, jo Venera mīlētājiem var atnest arī daudz pārbaudījumu. Nav laba zīme tieši piektdienā satikt savu otro pusīti, jo ceļā uz laimi var rasties pārāk daudz problēmu.

Pastāv ticējums, ka sapņi naktī no ceturtdienas uz piektdienu vienmēr piepildās. Īpaši tad, ja par tiem pastāsta kādam tuviniekam. Turpretim, ja sapnis ir slikts, tad labāk paklusēt, jo sliktie sapņi piepildās ātrāk par labajiem.

Piektdienā nedrīkst mazgāt vilnas segas – tās savelsies, vairs nebūs maigas un pūkainas. Ticēt vai nē – katra paša ziņā.

Sestdiena – tradīcijās un mītos…

Sestdienā aizbildnis Saturns palīdz visiem, kuri mērķtiecīgi virzās uz savu mērķi. Tādēļ, ja plānu esat sastādījuši un nolēmuši darboties sestdienā, Saturns jums palīdzēs.

Tā pakļaujas Saturnam, kurš personificē gudrību, izzināšanu, pārdomas un reizē arī rīcību. Turklāt šī nedēļas diena cieši saistīta arī ar noslēpumiem. Tā palīdz gan saglabāt noslēpumu, ja tas ir vajadzīgs, gan to atklāt, ja kāds kaislīgi vēlas.

Ja esat iecerējuši kādu svarīgu lietu, tad vislabāk to sākt tieši sestdienā. Labi šajā dienā uzsākt svarīgas pārrunas, jo jebkurš līgums tiks izdevīgi noslēgts.

Ja sestdienā uzsāksiet kādus rokdarbus, tad turpmāk to darīsiet tikai pa sestdienām, nedēļas vidū pie šī darba nevarēsiet pieķerties.

Ja sestdienā dosieties ceļojumā – tas būs plānots un noteikts. Nekas pa ceļam nesalūzīs, laupītāji neuzbruks, arī plēsīgi zvēri turēsies malā. Arī ceļojuma mērķis piepildīsies pilnā mērā.

Kas sestdienā pārvācas uz jaunu dzīves vietu, dzīvot tur ilgi un laimīgi. Kas sestdienā maina gultas veļu, nekad nemocīsies ar bezmiegu.

Svētdiena – tradīcijās un mītos…

Svētdiena jāveltī Dievam (visumam, kosmosam utt), jo nekādas lietas tāpat nespēsiet atrisināt. Arī Dievs radīja zemi sešās dienās, bet septītajā priecājās par padarīto. Arī mēs esam strādājuši visu nedēļu, tagad pienācis laiks atpūsties. Šajā dienā neko nedrīkst uzsākt vai plānot – nekas neveiksies.

Nav gaišākas un spožākas dienas par svētdienu. Tā ir prieka, laimes diena, kad jābauda dzīve, jo aizbildnis ir pati Saule. Tā dod dzīvību visam uz planētas, sasilda un pabaro visu dzīvo uz zemes. Svētdiena labvēlīga sevis apzināšanai, pilnveidošanai, dabas un visas apkārtnes izzināšanai. Šajā dienā jādomā par dzīves jēgu, lai saprastu, kā dzīvot tālāk, ko savā dzīvē vajag sasniegt.

Kas svētdienā strādā – uzņemas lielu grēku, jo tā teikts Bībelē. Arī tautas ticējumi svētdienā liedz strādāt, citādi aizmirsīsi, ko gribēji darīt. Gan malka paliks neskaldīta, gan pīrāgu mīkla neiejaukta.

Kas svētdienā griež nagus, zaudē savu laimi un veselību. Senos laikos matus un nagus grieza tikai stingri noteiktās dienās un laikos, lai neviens neredzētu. Pēc tam tos vajadzēja sadedzināt, lai neviens matus un nagus nevarētu izmantot buršanai vai citām izdarībām. Arī mūsu laikos vairums frizētavas un saloni svētdienās parasti ir slēgti.

Svētdienā pirms saules uzlekšanas nedrīkst ēst – tad visu pazaudēsi. Tā mēs varam parādīt cieņu gaismeklim, kas dod mums dzīvību. Varam arī vienkārši ilgāk pavārtīties pa gultu kā jau svētdienā.

Svētdienā parasti dzimst radoši cilvēki, kuri kalpo skaistumam un mākslai. Viņi ir ļoti talantīgi.

Kā redzams, tad svētdiena ir ļoti laba diena visās attieksmēs – var pietiekami daudz laika veltīt sev, saviem bērniem, ģimenei. Vislabāk šo dienu pavadīt pie dabas. Pateicoties šādai atpūtai, var uzkrāt veselību un satuvināties ar saviem mīļajiem.