Austrumu jaunā gada sagaidīšana 2023

UZ SĀKUMA LAPU

Čeku dedzināšanas laiki un kalendārs

Austrumu Jaunais gads 2023

Ko Truša gads sola citiem dzīvniekiem?

Tuvojoties Austrumu Jaunajam gadam, kad iestājas Truša gada stihija pēc Saules kalendāra ir 2023. gada 4. februārī, pl. 04:43 , bet ierasti svinēšana un tradīcijas ir pēc Mēness kalendāra, kas šogad sākas ar jaunu mēness ciklu, kas ir laikā no 21.janvāra pl. 22:53 – 22.janvārim pl. 10:01 pēc Latvijas laika.

Svarīgākais ir pievērsties tam, lai atbrīvotos no vecā un dotu iespēju jaunajam! Lai vieglāk visu saorganizēt, piedāvāju piedalīties kopējā pasākumā katram savās mājās! Sākam ceturtdien, 12.janvārī! Līdz tam meklējam kompasu un sadalām savu dzīves vietu sektoros 🙂

Sekojat līdz un atceraties, ka to jūs darāt sev, nevis citiem!

Līdz tam atrod kompasu, nosaki virzienus, skatoties no mājas centra un nākamās 8 dienas parūpēsimies par katru sektoru. Sektorus dala apmēram, noskatoties, kur ir katrs virziens. Tie kopā ir 8. Var cītīgi pēc mājas plāna, var apmēram. Te centimetru precizitāte nebūs tik būtiska. Galvenais saprast virzienu.

Katrs paņem tik, cik vēlas, nekas nav obligāts!

Ceturtdiena, 12. janvāris

Ziemeļu sektors, kas simbolizē karjeru ne tikai darbā, bet visās dzīves jomās.

Ziemeļi. Elements – Ūdens. Krāsa – melna, zila, debeszila.

Šajā sektorā parādās viss, kas saistīts ar jūsu darbu un izaugsmi. Pēc attīrīšanas tas var palīdzēt uzkāpt pa karjeras kāpnēm, palielināt algu, iegūt vēlamo darbu, izmainīt profesiju – viss atkarīgs tikai no jūsu mērķiem un centieniem. Jo vairāk šī tēma mums ir aktuāla, jo vairāk mums jārūpējas par mājas Ziemeļiem.

Paskatāmies, kas tur atrodas. Ja ir kādas nevajadzīgas vai vecas lietas, kā arī pārblīvēti plaukti, tad savu mērķu sasniegšanā būs jāpārcieš zināmas grūtības. Šeit svarīga ir enerģijas plūsma.

Piektdiena, 13. janvāris

Ziemeļu Austrumu sektors, kas simbolizē gudrību un zināšanas.

Ziemeļaustrumi. Elements – Zeme. Krāsa – bēša un visi brūnie toņi.

Attīrīšanai svarīgs sektors, ja jums ģimenē ir skolnieki un studenti. Palīdz gūt sekmes un saglabāt iegūtās zināšanas. Šī sektora attīrīšana palīdzēs pilnveidoties – kļūt gudrākiem, daudzās lietās atrast risinājumus, kā arī pēkšņi saprast daudzu notikumu patieso būtību un jēgu.

Ja šajā sektorā ir aizsprostojumi, tad bieži mums ir problēmas arī ar atmiņu, nevedas darījumi un pieļaujam daudz kļūdu kādos nozīmīgos lēmumos!

Sestdiena, 14. janvāris

Austrumu sektors, kas simbolizē ģimeni, tā ir dzimtas enerģija.

Austrumi. Elements – Koks. Krāsa – zaļa.

Ģimenes lietas, vecāku un bērnu, vecvecāku un mazbērnu savstarpējās attiecības – tas viss parādās šajā sektorā. Par to rūpējoties, jūs varat būtiski uzlabot klimatu ģimenē un pat palīdzēt gūt ģimenes pieaugumu! Šīs ir sava veida saknes, kas dod pamatus mūsu dzīvei. Mēs katrs esam radušies lielākā vai mazākā ģimenē. Nav nozīmes, vai tā ir jums līdzās vai nav. Pamati ir vērtība un ģimene ir viena no mūsu lielākām pamatvērtībām. Attīrot šo sektoru, mēs varam nostiprināt nākotni, celt savu ģimenes laimi. Kamēr pamati ir nestabili, tikmēr nevaram nekur augstu tikt. Rūpīgi pārskatām, vai mūsu pamatos nav krāmi un nevajadzīgas lietas.

Svētdiena, 15. janvāris

Dienvidu Austrumu sektors, kas simbolizē bagātību un labklājību.

Dienvidaustrumi. Elements – Koks, Krāsa – zaļa, violeta.

Šis sektors atbild par bagātību, uzplaukumu un visu, kas ar to saistīts, tai skaitā arī varu. Tas ir nosacīti, jo nauda dod varu, brīvību un neatkarību. Rūpējoties par šo sektoru, iespējams iegūt visu, ko vēlaties. Jo pārpilnība un uzplaukums var izpausties dažādos veidos, ne tikai naudas izteiksmē! Šis ir viens no cilvēku mīlētākiem un pieminētākiem sektoriem. Noteikti nepieciešams par to rūpēties un kopt ne tikai gadu mijā, bet katra mēneša 29. mēness dienā pēc mēness kalendāra. Mūsdienās daudz kas ir atkarīgs no finansēm. Nevaram mēs gribēt kaut nelielu stabilitāti, ja šajā zonā valda nekārtība un disharmonija. Noteikti rūpīgi izanalizējam, ko glabāt šajā vietā. Viss, kas tur ir, savā ziņā vairojās… Arī negatīvais…

Pirmdiena, 16. janvāris

Dienvidu sektors, kas simbolizē slavu ikvienā dzīves jomā.

Dienvidi. Elements – Uguns. Krāsa – sarkana.

Slavas sektors (tāds ir oficiālais nosaukums, taču dotais sektors atbild arī par veiksmi dzīvē, popularitātes sasniegšanu un kāpšanu augšup pa karjeras kāpnēm) palīdzēs jums apmierināt savu godkārību. Šis mājas sektors jūs atbalsta kā personību, palīdz gūt panākumus un atzinību sabiedrībā. Jūs varat ne tikai nostiprināt savu reputāciju darbā, bet arī gūt popularitāti un pat slavu visā savā darba laukā (ja pēc tās tiecaties).

Biznesam palīdz laba reputācija, tādēļ pievērsiet uzmanību slavas sektoram. Turklāt var notikt arī citas izmaiņas: bizness paplašināsies, kas automātiski ienesīs vairāk naudas; jums radīsies spēki uzsākt darbu, kas jūs saista, bet līdz šim nezin kāpēc to darīt baidījāties; jūs sāksiet saņemt atbalstu no tiem, kas agrāk jums neuzticējās. Sastrēgumi šajā sektorā var radīt sajūtu, ka par jums nerunā to labāko, atsauksmes vai nu nav vai ir negatīvas, kā arī var rasties nepiemēroti cilvēki jums apkārt. 

Otrdiena, 17. janvāris

Dienvidu Rietuma sektors, kas simbolizē mīlestību, attiecības un laulības.

Dienvidrietumi. Elements – Zeme. Krāsa – terakota un visas zemes nokrāsas. Aktivizējas ar sarkano.

Otra populārākā tēma, kas cilvēkiem mūsdienās ir aktuāla. Dienvidrietumu sektors glabā sevī varenu potenciālu, kas spējīgs nozīmīgi uzlabot jūsu mīlestības, seksuālās un sociālās attiecības ar cilvēkiem. Šīs zonas attīrīšana un aktivizācija palīdzēs atdzimt laulāto attiecībām, piesaistīt jaunus draugus, atrast ceļabiedru dzīvei. Tādēļ jūsu mājvietas dienvidrietumu sektoram jākļūst par īstu Mīlestības saliņu, kas runā par mīlestību, izsaka mīlestību un piesaista mīlestību. Tad tas palīdzēs jums realizēt savus sapņus par mīlestību un laimi dzīvē. Jebkuri krāmi un liekas lietas šajā zonā var graut mūsu jau esošās attiecības un arī radīt problēmas jaunu, veiksmīgu attiecību izveidošanai.

Trešdiena, 18. janvāris

Rietumu sektors, kas simbolizē bērnus, kā arī jebkuru citu jaunradi.

Rietumi. Elements – Metāls. Krāsa – balta, metāliska, zelta un sudraba.

Šajā sektorā parādās viss, kam ir kāda saistība ar bērniem (jūsu, svešiem, nākamajiem vai esošajiem). Tādēļ šī sektora attīrīšanai jāpievērš liela uzmanība. Turklāt, nedrīkst aizmirst, ka šī zona atbild arī par radīšanu.

Tādēļ, ja jūs esat cilvēks ar radošu profesiju, ja sevī nēsājat kādu radošu projektu vai tiecaties pēc artistiskas pašizpausmes, tad šis sektors ir vajadzīgs arī jums. Tieši šajā rietumu sektorā jūs varat nodarboties ar jebkura veida radīšanu. Ja šo zonu atstājam novārtā, tad varam ieslīgt rutīnā, kā arī tas var traucēt mūsu attiecībām ar bērniem. Bērni ir dārgākais, kas mums ir. Runājam mēs par to vai nē, bet katra māte sirdī saprot, ka nekā dārgāka nav par viņas bērnu. Pat negribot mēs varam sabojāt attiecības, iekšēji to nevēloties. Ārēji radīti šķēršļi ir neizskaidrojami un šķēršļi Rietumu sektorā var būt viens no rādītājiem.

Ceturtdiena, 19. janvāris

Ziemeļu Rietumu sektors, kas simbolizē mūsu palīgus, autoritātes un veiksmīgus ceļojumus.

Ziemeļrietumi. Elements – Metāls. Krāsa – balta, metāliska, zelta un sudraba.

Tas ir mājas saimnieka sektors, tādēļ vairāk ietekmē tieši saimnieku. Šis sektors tāpat saistās ar cilvēkiem, kas jums dzīves ceļā sniedz savu palīdzību: autoritātēm, kolēģiem, vadītājiem. Pareizi aktivizējot, sektors par palīdzēt labvēlīgi noskaņot jums svarīgus cilvēkus, kā arī sniegt palīdzību no visnegaidītākajiem avotiem. Šis mājas sektors atbild arī par ceļojumiem. Tādēļ cilvēkiem, kuri sapņo doties kruīzā, iesaku šim sektoram pievērst īpašu uzmanību. Problēmas šajā vietā var noturēt mūs 4 sienās un neļaut paplašināt redzesloku. Un pat tajos gadījumos, kad esam nolēmuši kur doties, var rasties šķēršļi vai brauciens nenest gandarījumu. Ilgstoši atstājot novārtā Ziemeļu Rietumu sektoru, no mums var novērties tie, kas mums svarīgi, lai mēs saņemtu īstos norādījumus īstajā vietā un laikā. 

Piektdiena, 20. janvāris

Noteikti ķeramies pie ledusskapja un naudas puķes.

Kad esam cītīgi izgājuši cauri visiem mājas sektoriem, tad ķeramies klāt dažām nozīmīgām lietām.

Ledusskapis zināmā mērā simbolizē mūsu labklājību. Svarīgi ir to iztīrīt gan no iekšpuses, gan ārpuses. Atkausēšana saldētavai ar būtu vēlama. Noteikti izmetam ārā visus produktus, kas bojāti, kā arī tos, ko zinām, ka neēdīsim. Pārskatām termiņus, lai tiešām atbrīvotos no liekā. Iztīrām visu cītīgi, bet der atcerēties, ka tieši tīrīšana ar prieku palīdz atbrīvoties no sastrēgumiem naudas lietās. Regulāra ledusskapja tīrīšana palīdz attīrīt materiālo enerģiju.

Naudas puķe: tie var būt gan gumijkoki, gan mazās naudas puķes, kuru lapas ir apaļas un biezas. Ja puķe nīkuļo, tā diemžēl ir jāmet ārā. Un iesākoties jaunajam gadam, varam dot mājienu draugiem, lai uzdāvina jaunu. Tieši dāvināta, ir tā, kas labākā. Ja puķe ir laba un augoša, tad noteikti notīrām tās lapas un arī pašu podu, kurā tā atrodas. Samīļojam un aprunājamies. Šī nav tikai puķe, bet rezultāts. Izturieties tā, it kā jau būtu saņemts rezultāts un katra jauna izdīgusi lapa atnesīs jaunas iespējas…

Nākamais ķeramies pie drēbju skapja un pagultēm, veļas kastēm.

Drēbju skapis: kamēr neesam atbrīvojušās no vecajām drēbēm, tikmēr netiekam pie jaunām. Jo vairāk atbrīvosimies no drēbēm, ko tāpat nevelkam, jo dosim iespēju atnākt jaunām. Tas pats arī attiecas uz drēbēm, ko taupām nebaltām dienām vai, ja nu atkal notievēsim, paliksim apaļāki utt… (par nebaltām dienām lieki piebilst, ka tas, kam mēs krājam, tas arī pienāks… padomājam, vai ir tā vērts…). Paveramies ar kritisku aci! Vai tiešām visas tās drēbes mums vajag? Atceramies, ka ir cilvēki, kam tiešām nav ko vilkt…

Kad esam atbrīvojušies no liekā, noteikti sakārtojam visu! Atceramies par apaviem – tos neieteiktu glabāt augstākos plauktos par jostas vietu, jo tas rada neuzticību.

Pagultes un veļas kastes: Noteikti atbrīvojamies no liekā. Šeit var glabāt tikai tīrās gultas veļas un segas, spilvenus, kas nepieciešami miegam. Jebkuras citas lietas traucē miega kvalitāti.

Sestdiena, 21. janvāris līdz pl. 22:53, pārskatām visu, atbrīvojamies no vietām, kas gausāk gāja prom un ir liekas, kā arī veicam nozīmīgus rituālus Tīģera gada pavadīšanai!

Lai no kaut kā atbrīvotos, labi izmantot 29. mēness dienu.

Lai veiksmīgi sagaidītu Jauno gadu, ir godam jāpavada Tīģera gads.

Svarīgākie darbi 21. janvārim līdz pl. 22:53:

 • Atbrīvoties maksimāli no krāmiem un pievēršamies mājas tīrīšanai
 • Melnā miskastes maisā savācam 27 nederīgas lietas un izmetam ārā tur, kur tajā un nākamajā dienā vairs neiesim garām.
 • Mazgājam māju ar ūdeni, kam piejaukts nedaudz terpentīna vai sāls. Pēc mājas tīrīšanas izmetam ārā visas slotas un lupatas. (Tā var būt laba tradīcija vismaz reizi gadā nomainīt šīs lietas). Tīrot māju, atbrīvojas no visa vecā un liekā, kas pa gadiem ir sakrājies (ja to dara regulāri, tad no tā, kas ir sakrājies tikai iepriekšējā gadā), lai, sākoties jaunajam gadam, var mājā ielaist Jaunā gada laimi.
 • Ledusskapja īpašā tīrīšana. Tas savā ziņā simbolizē labklājību.
 • Dedzinām sveces, kadiķus, skandinām zvaniņu. Sākam no mājas ārdurvīm un stūros no augšas uz leju.
 • Ieejam sāls vannā vai noskalojamies dušā.
 • Atrisinām strīdus un pārpratumus ar visiem – ģimeni, draugiem, radiem vai vienkārši paziņām. Protams, ja šādi pārpratumu vai strīdi ir.
 • Naudas maka iztīrīšana, vecā nomaiņa
 • Baltās lapas rakstīšana, kur minam visu, ko nevēlamies, lai pārnestu uz jauno gadu. Uz baltas lapas sarakstām visu, no kā gribam tikt vaļā un kas mūs iepriekšējā gadā traucējis: bailes, dusmas, kādas personīgās neveiksmes, citu cilvēku attieksme, nespēja organizēt savu laiku – jebko, no kā vēlamies tikt vaļā. Raksta tikai uz vienas lapas puses. Var izmantot vairākas lapas. Tad lēnām pārlasām, atvadāmies, aizmirstam, saplēšam, sadedzinām un noskalojam WC.

Sestdienai mijoties uz svētdienu, 21.janvāra pl. 22:53 – 22.janvārim pl. 10:01 sagaidām jauno mēness ciklu un Jauno gadu! Nav jāķer konkrēta minūte. Var vēlā vakarā, var agrā rītā.

Gada enerģija mainās pēc Saules kalendāra un tas notiek vienmēr ap 3-4to februārī. Šogad tas ir 4. februārī, pl. 04:43 !

Tradīcijas un svinēšanu skatās pēc mēness kalendāra. Tas sākās ar pirmo mēness dienu un iekļaujas ciklā. Tātad, sagaidot 21.janvāra pl. 22:53 – 22.janvārim pl. 10:01

Sagaidot jauno gadu, svarīgi iekļauties maģiskajā laikā

 • Tātad, jau iesākoties Jaunajam gadam, kārtīgi izvēdinām māju. Atveram visus mājas logus un durvis! Ielaižam jauno enerģiju.
 • Ledusskapī ievietot šampanieti vai dzirkstošo vīnu (simbolizē labklājību), kam tur jāstāv visu gadu (to dara tikai iepriekš iztīrītā!) Tie, kas to dara katru gadu, var iepriekšējo izdzert un vietā likt jaunu.
 • Vienu, īpaši svarīgu vēlēšanos uzrakstām uz pergamenta papīra, sadedzinām, pelnus ieberam glāzē ar šampanieti un izdzeram. (ļoti labi darbojas, ja ģimenē ir viena liela vēlme un to dara visi, kas iesaistīti un var)
 • Jauna maka iekārtošana (vai labi iztīrīta iepriekšējā)
 • Tā kā nauda mīl gaismu, tad visas darbības, kas saistās ar naudu, šogad varam paveikt janvārī līdz pl. 10:01 no rīta, piemēram – ielikt makā 3 vienādas naudaszīmes vai to imitācijas no sarkana papīra, ielikt ledusskapī trīs vienādas monētas ar ģerboni uz augšu, palikt naudaszīmi zem virtuves galdauta, makā ielikt ķīniešu monētiņas, zvīņas utt.
 • Sarkanās lapas rakstīšana, kur minam visu, ko šajā gadā vēlamies realizēt.. Ņemam sarkanu lapu un mierīgā gaisotnē rakstām visas vēlmes, darbus, domas, ko vēlamies sasniegt nākamajā gadā (lapai tikai no vienas puses). Izdomājam kārtīgi un vērīgi apsveram. Visu, ko vēlamies, noformulējam precīzi, norādot arī, kāpēc mums tas ir vajadzīgs. Klāt pierakstām izpildes termiņus. Rakstām tagadnes formā. Esiet uzmanīgi, jo tas darbojas – ir pārbaudīts! Sarakstīto lapu salokām un noglabājam savas dzīves vietas Dienvidaustrumu sektorā. Tur arī var šajā laikā pielabināties ar monētiņām, naudas puķi u.c. sarkanīgiem un naudīgiem aksesuāriem.

Jaunā gada enerģijai piemīt liels spēks, tādēļ jābūt ļoti uzmanīgiem ar to, ko domā un saka. Sekojiet savām domām, darbiem, tāpat arī tam, ko jūs ēdat un ar ko komunicējat. Šeit arī radies maģiskais rituāls ar vēlmju rakstīšanu uz sarkanajām lapām.

Aktivizē tikai tās zonas, kas ir aktuālas! Nedrīkst pārspīlēt! Nav jēga aktivizēt, ja zona nav iztīrīta! Esiet uzmanīgi un ticiet!

Veiksmi Jums Jaunā gada sagaidīšanā! Austrumu Jaunais gads 2023 ir tuvu!

Jūsu Simboli.lv