Pavasara saulgrieži

Numeroloģijas kalkulators

2023. gadā 20. martā pl. 23:24 būs pavasara saulgrieži, kas simboliski skaitās, kā jauna gada sākums. Ir pavasaris un viss mostas, lai turpinātu augt.

Pavasara saulgrieži jeb astronomiskais pavasaris ir laiks, kad dienas sāk kļūt garākas pār naktīm. Dzimst gaisma un mostas daba.

Šo maģisko brīdi uzskata par laiku, kad atjaunojas daba: kūst sniegs, uzplaukst pumpuri, no dienvidiem atgriežas putni un atskan pirmais pavasara pērkons.

Seno tradīciju piekritēji šīs dienas rītu sāk ar mutes mazgāšanu tekošā ūdenī, jo, kā ticējuši mūsu senči, tā var tapt ne vien skaists un čakls, bet arī iegūt gaišu prātu un veselību.

Dabas vērošana ir viens no dienas svarīgākajiem punktiem. Gan sajust, gan ieraudzīt, gan izbaudīt. Tieši tas, kā daba mostas var parādīt zīmīgas un simboliskas nianses. Gan putnos, gan kokos, gan mākoņos. Smelties enerģiju dabā ir pats vērtīgākais. Šajā laikā tā ir ārkārtīgi svētīga.

Ko vēl var darīt pavasara saulgriežos?

  • mājas sakopšana pirms iestājas astronomiskais pavasaris, izmest nevajadzīgās mantas, ja kādas vēl palikušas pēc ziemas;
  • nedrīkst atstāt netīrumus un nekārtību mājās;
  • var ienest mājās pūpola zarus, kas simboliski dzen prom negatīvo;
  • novietot mājā dažus vītolu zariņus, lai pasargātu mājiniekus no ļauniem gariem, bēdām un skumjām;
  • vajadzētu arī izteikt vēlējumus; mīlestības vēlējumiem ir īpašs spēks;ja ar kādu esam sastrīdējušies, noteikti vajag salabt;
  • nedrīkstētu dusmoties vai strīdēties;
  • nevajag iet gulēt pārāk vēlu – citādi būs nepatikšanas;

Pavasara saulgrieži ir laiks, kad jāsmeļ no dabas enerģija un jāseko simboliem tajā, jo daba dod daudz resursu no kā smelties, īpaši saulgriežos. Dzenam slikto prom un labo paturam!